چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴

شورای تامین بهداشت روان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل جلسه داد

دانشگاه علوم بهزیستی

جلسه شورای تامین بهداشت روان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضور رئیس دانشگاه، معاون فرهنگی-دانشجویی، رییس اداره مشاوره و سلامت ‌روان دانشجویی، مدیر کلینیک درمانی و توانبخشی نظام مافی، مدیر حراست دانشگاه و کارشناسان مرکز مشاوره در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ این جلسه به منظور ایجاد زمینه  بررسی جامع مسائل دانشجویی در دانشگاه و استقرار فرآیندهای جامعه نگر بهداشت روانی با هدف تعدیل موانع محیطی رشدی استعدادهای فطری و تقویت ابعاد سازنده آن تشکیل شد.

   در ابتدای جلسه ، "زینب رازانی" کارشناس مرکز مشاوره  و سلامت روان دانشجویی دانشگاه، گزارشی از عملکرد مرکز مشاوره در سال 99 اعم از ارائه خدمات مشاوره فردی  به صورت آنلاین، تهیه کلیپ های آموزشی، گزارش نتایج غربالگری دانشجویان دانشگاه، بحث و مذاکره درمورد چگونگی همکاری دانشگاه با مرکز مشاوره دانشجویی ارائه داد.

  دکتر " حسن شاکری " معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه ضمن تشکر از فعالیت های انجام شده در این حوزه گفت: برنامه های مشاوره در دانشگاه برای اثربخش بودن باید به نیازهای رشدی و سازگاری همه دانشجویان توجه کند و مانند آموزش رسمی، یک فرآیند مستمر و پویا باشد، و نیز بایستی از حمایت حرفه ای و اجتماعی برخوردار باشد و به سنجش منظم نیازهای دانشجویان و ویژگی های محیط آموزشی آن ها بپردازد و با توجه به ماموریت های دانشگاه در حوزه سلامت روان و سلامت اجتماعی، ان شاالله بتوانیم بهترین خروجی را داشته باشیم.

   در ادامه جلسه، دکتر" بهمن بهمنی" رئیس مرکز مشاوره دانشجویی و کارشناسان مرکز مشاوره دانشجویی ضمن اشاره به ارائه خدمات مرکز مشاوره  در سال 99 ، و برنامه عملیاتی برای سال آتی در سطوح اول و دوم و سوم، در مورد مشکلات شایع دانشجویان، برگزاری وبینارهای آموزشی، و کمبودهای مرکز مشاوره و تاثیر آن در خدمات رسانی به دانشجویان سخن گفت.

   دکتر " حمیدرضاخانکه " رئیس دانشگاه نیز ضمن تبریک اعیاد رجبیه گفت: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با توجه به فلسفه وجودی که دارد در همه حوزه ها اعم ازکودک، بزرگسال، سالمند و... تخصص های ویژه ای دارد و با بقیه دانشگاه ها متفاوت است و این برای دانشگاه مزیت محسوب می شود.

   وی افزود: همه افراد جامعه به خدمات بهداشت روان نیاز دارند، ولی مهم این است که چطور این خدمات ارائه شود، منابع دانشگاه محدود می باشد، ولی مبحث بهداشت روان ازاولویت های اصلی دانشگاه است. با توجه به برنامه عملیاتی این حوزه می توانیم از تمام ظرفیت های دانشگاه استفاده نماییم و برای دانشگاه ما که از تنوع فرهنگی زیادی در میان دانشجویان برخوردار است، ایجاب می کند که خدمات هم بطور متفاوت ارائه شود.

   رئیس دانشگاه تصریح کرد: انتظار است که با توجه به پتانسیل دانشگاه و وجود اساتید و دانشجویان مجرب در این حوزه، بتوانیم  برنامه های موفقی برای دانشگاه و حتی سطح کشور مخصوصا" در این شرایط کرونایی داشته باشیم.

   در ادامه، سایر اعضای شورا ضمن ارائه نقطه نظرها پیرامون مسائل بهداشت روان دانشجویان، به تبادل نظر در این خصوص پرداختند.

   گفتنی است؛ مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، تحت نظر معاونت فرهنگی- دانشجویی دانشگاه،  در راستای ارائه خدمات روان شناختی و مشاوره به دانشجویان فعالیت می کند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: طیبی 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.