چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰

پرستار مدافع سلامت، جلوه ایثار و تجلی رحمت الهی

مازندران/ روز پرستار مدافع سلامت

بیماری کووید ۱۹ و مراقبت‌های علمی، مسئولانه و عاشقانه پرستاران از بیماران در بیمارستان‌ها در این دوران سخت نشان داد که نیروهای پرستاری در سخت‌ترین لحظات در کنار بیماران حضور دارند و از هیچ تلاشی برای بهبود بیماران غفلت نمی‌کنند.

به گزارش مفدا مازندران شیوع ویروس کرونا زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داد و بسیاری از مشاغل شرایط سختی را تجربه کردند. شغل‌هایی که به واسطه این بیماری یا با تعطیلی کامل مواجه شدند یا به صورت دور کاری فعالیت داشتند. اما بدون شک یکی از مشاغلی که با شیوع کرونا با توانی چندبرابر و فعالیت بیشتر از گذشته در خط مقدم مقابله با کرونا قرار گرفتند پرستاران هستند. مدافعان سلامت که با همه کمبودها و مشقت‌های شغلی خود که حتی قبل از شیوع کرونا هم آنها را رنج می‌داد، حالا با بار مسئولیت چندین برابر و فشار کاری زیاد در حال خدمت به بیماران کرونایی هستند و خود نیز با این بیماری در تقابل مستقیم هستند.

بسیاری از پرستاران هم به بیماری کرونا مبتلا شدند و حتی تعدادی از آن‌ها در راه خدمت به بیماران جان خود را ازدست دادند. تا دیروز پرستاران را تنها با لقب فرشتگان سپید پوش می‌شناختیم ولی اکنون که در بحرانی نفس‌گیر قرار داریم، این فرشتگان سپید پوش ماموریت آنها دو چندان شد آنها اکنون در خط نبرد جنگی نفس گیر قرار گرفته و ملقب به «مدافعان سلامت» هستند چه لقب زیبایی چرا که مسئولیت خطیر آن‌ها همانند مدافعانی است که دیروز از وجب وجب این مرز بوم دفاع کردند و در خط مقدم ۸ سال دفاع مقدس جان خود را تقدیم کردند. امروز جنگی نفس دیگر که پایان آن مشخص نیست کشور و استان را با بحران روبرو کرده است همه به یاد داریم سال گذشته چه اسفند ماه غریبانه ای را پشت سرگذاشته‌ایم در حالی که همه خود را برای سال جدید آماده می‌کردیم. دشمنی غیر قابل تصور معادلات ما را به هم زد دست و پای خود را گم کرده بودیم ولی اگر اخلاص و ایمان و شجاعت و صبر و بردباری زینب‌گونه مدافعان سلامت ما نبود بحران فاجعه می‌شد. آن هم در زمانی که ما حداقل‌ترین امکانات را داشتیم و مانند مولای ما سالار دشت کربلا که آب را به روی او و یارانش بستند استکبار ورود همه امکانات و تجهیزات پزشکی را به روی ایران اسلامی بست. پرستارانی که از خانوادها و فرزندانشان و مسائل عاطفیشان گذشته‌اند و هفته ها در بیمارستان بودند در حالی که می‌توانستند به خانه بروند اما نرفتند و ماندند این‌ها کار عظیم و بزرگی است که توسط این عزیزان انجام گرفته است. واقعاً این‌که می‌گویند فرشته الهی و رحمت است، راست می‌گویند. آن بیمار گاهی وقت‌ها در یک حالتی است که همه چشم امیدش، البته چشم امیدش اول خداست، همه چشم امیدش به آن پرستار است که بالا سرش است و چقدر امید و روحیه می‌دهد.

اکنون فرصت مناسبی برای قدردانی از زحمات این قشر فداکار و زحمتکش است. البته زحمات پرستاران در دوران شیوع ویروس کرونا بیش از پیش بر همه مردم و مسئولان آشکار شده و در نتیجه نباید قدردانی از زحمات این قشر محدود به یک روز و یک هفته محدود شود و همه وظیفه داریم که از این قشر زحمتکش قدردانی کنیم. بیماری کووید ۱۹ و مراقبت‌های علمی، مسئولانه و عاشقانه پرستاران از بیماران در بیمارستان‌ها در این دوران سخت نشان داد که نیروهای پرستاری در سخت‌ترین لحظات در کنار بیماران حضور دارند و از هیچ تلاشی برای بهبود بیماران غفلت نمی‌کنند.

در این زمانه بدون تردید پرستاران ارزشمند ، با تمام هجمه‌ها، محدودیت‌ها و تحریم‌هایی که به کشور تحمیل شده است، به مدد الهی، تلاش و ایثار کادر پزشکی و درمان، همراهی مردم درخصوص پیشگیری و مقابله با کرونا موفق عمل کردند که نقش شایسته آنها در این دوران در دفتر تاریخ ثبت خواهد شد. به روح پرستاران شهید هشت سال دفاع مقدس و پرستاران شهید مدافع سلامت، درود فرستاده و جایگاه رفیع آنان را در پیشگاه خداوند مسالت داریم.

گرداورنده: نسترن عسگری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.