چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

مسابقات شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش پسران پایان یافت

شطرنج

مسابقات شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در بخش پسران که از روز سه‌شنبه پنجم اسفند در سالن شهید احدی معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت آغاز شد بود، امروز چهارشنبه به کار خود پایان داد.

 به گزارش مفدا ، رقابت‌های شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در بخش پسران که از دیروز   سه‌شنبه ۵ اسفند ماه در سالن شهید احدی معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت آغاز شده بود، امروز چهارشنبه به کار خود پایان داد.این مسابقات طی ۹ دور به روش سوئیسی به مدت دو روز برگزار شد.

در روز نخست داوری مسابقات قهرمانی شطرج آنلاین بخش پسران، رقابتها در پنج دور برگزار شد و امروز چهارشنبه ادامه این مسابقات در چهار دور باقی‌مانده برگزار شد.

بازدید مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از روند اجرای مسابقات و نحوه داوری

در جریان برگزاری این مسابقات و در روز دوم داوری‌ها در بخش دانشجویان پسر، مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت به همراه دکتر محمد کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی، از روند اجرای مسابقات قهرمانی شطرنج آنلاین در بخش پسران و نحوه داوری‌ها بازدید کرد.

مهدی مقدم منش رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان و همچنین پویان هنری سرپرست فنی این مسابقات، توضیحاتی در خصوص نحوه داوری و قوانین این مسابقات به مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت ارائه کرد.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری این رقابتها گفت: مسابقات شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان علوم پزشکی  بر اساس قوانین فیده و  به صورت سوییس انفرادی در ۹ دور و به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

مقدم منش اظهار کرد: داوری مسابقات شطرنج آنلاین در بخش دختران سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته در سالن شهید احدی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

مقدم منش با بیان اینکه  نحوه رده بندی اولیه بازیکنان بدون در نظر گرفتن درجه بین المللی آنها در سایت فیده خواهد بود و از طریق نرم افزار سایت صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد:  بر اساس دستورالعمل و قوانین بازیها،  زمان بازی ۵ دقیقه برای کل بازی و ۳ ثانیه پاداش برای هر حرکت است. (علت تعیین زمان ۵ دقیقه برای هر بازیکن، در تبعیت از قواعد برگزاری مسابقات آنلاین و با هدف افزایش کنترل و نظارت بر بازیها است).

این مقام مسؤول گفت:  زمان استراحت بین هر دور از بازی‌ها(پس از اتمام هر دور تا شروع دور بعدی)۱۰ دقیقه خواهد بود. با توجه به برنامه زمانبندی بازی ها، زمان استراحت بین دور پنجم تا ششم متفاوت است. همچنین  کلیه شرکت کنندگان می‌بایست علاوه بر قوانین شطرنج، نسبت به قوانین بازی شطرنج به صورت آنلاین نیز آگاهی کافی داشته باشند.انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۱۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.