چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰

۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی دروس رشته­‌های علوم پزشکی تهیه شد

علوم پزشکی

بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی از دروس رشته‌های گروه علوم پزشکی بر روی سامانه آرمان دانشگاه علوم پزشکی مجازی قرار گرفت.

به گزارش مفدا، دانشگاه علوم پزشکی مجازی در جدیدترین گزارش خود از سامانه آرمان «آموزش رایانه ای ملی انبوه و نوین» اعلام کرد بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی از دروس رشته‌ های گروه علوم پزشکی با همکاری اعضای هیات علمی از همه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و دبیرخانه­ های شورای آموزش تخصصی بر آرمان قرار گرفت.

یکی از رویکردهای نوین آموزش مجازی که در همه جهان به ویژه کشورهای پیشرفته مورد توجه خاص قرار گرفته موکس ­ها (MOOCs) هستند که دستیابی به عدالت آموزشی به معنی واقعی آن را محقق ساخته­ اند و توسط کنسرسیومی از دانشگاه­ ها و مراکز علمی معتبر ارائه می‌­شوند.

موکس کشوری آرمان به عنوان اولین موکس ­های استاندارد کشور با همکاری کلیه دانشگاه‌ها و دانشکده­های علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی طراحی و ارائه شده است. در حال حاضر دو نوع برنامه آموزشی در قالب آموزه و درس های دانشگاهی در آرمان ارائه می‌شوند.

بخش آموزه ­های آرمان که شامل ارائه مباحث کوتاه است در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ عنوان بوده و به طور روزافزون در حال بارگذاری است.

با بروز پاندمی کووید ۱۹، بر اساس نیازسنجی انجام شده، تدوین محتوای کامل درس­ های دانشگاهی در دستور کار قرار گرفت، به طوری که در حال حاضر ۴۰ درس از دروس رشته­ های گروه علوم پزشکی شامل بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه ­ها و دانشکده­ های علوم پزشکی و با حفظ مالکیت معنوی تهیه کنندگان، بر روی این سامانه به صورت رایگان ارائه شد.

در این حرکت، هیات­ های ممتحنه و ارزشیابی و همچنین برخی از دبیرخانه­ های شورای آموزش تخصصی در معاونت آموزشی وزارت بهداشت نیز فعالیت داشته اند. مهر

کدخبرنگار: ۵۶۳۳۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.