چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳

در نشست مشترک دبیران کانون‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با مسئولان دانشگاه مطرح شد؛

کانون‌های دانشجویی نمایندگان واقعی همه اقشار دانشجویان با همه سلایق و علایق هستند

صنفی

نشست مشترک اعضای شورای ناظر بر فعالیت‌های کانون‌های دانشجویی با دبیران کانون‌ها با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیر فرهنگی، مدیر حراست و معاونان دانشجویی فرهنگی دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، نشست مشترک اعضای شورای ناظر بر فعالیت‌های کانون های دانشجویی با دبیران کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز یکشنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۹در مجتمع فرهنگی آموزشی سپید برگزار شد.

در این نشست که به منظور تقدیر از فعالیت‌های دبیران کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین بیان نقطه نظرات و چالش های موجود در فعالیتهای کانون های دانشجویی تشکیل شده بود، 

علاوه بر دبیران قبلی و فعلی کانونهای دانشجویی،دکتر فاطمه محرری معاون فرهنگی دانشجویی دکتر شریف رضویان مدیر حراست دانشگاه دکتر محمد اسماعیل زاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه و معاونان فرهنگی  دانشجویی دانشکده ها نیز حضور داشتند.

دکتر اسماعیل زاده در ابتدا، ضمن خیر مقدم به میهمانان از فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه کانونهای دانشجویی در سال گذشته تشکر کرد و افزود: در سالی که گذشت ،با وجود شیوع ویروس کرونا طبیعتاً فعالیت های فوق برنامه به نوعی کاهش پیدا کرد، به ویژه در چند ماهه اول، اما بعد از چند ماه شرایط تقریباً بهتر شد و فعالیت‌های مجازی برجسته تر شد اما به واقع به روال عادی برنگشت، وی اظهار امیدواری کرد در چند ماه آینده با برگشتن به شرایط عادی و ریشه کنی کرونا شاهد افزایش فعالیت های فرهنگی فوق برنامه و هنری کانون های دانشجویی با شیب تند باشیم.

مدیر فرهنگی و فوق برنامه افزود: کانون‌های دانشجویی یکی از نهادهای دانشجویی است که در سال‌های گذشته در دانشگاه‌های کشور شکل گرفته و به عنوان نمایندگان اقشار مختلف دانشجویان که توانمندی هایی در زمینه های مختلف فرهنگی هنری دارند در دانشگاه فعالیت می کنند.

وی حمایت از فعالیت‌های دانشجویی در قالب کانونها را یکی از وظایف و اهداف مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه برشمرد و تصریح کرد:  مهمترین حسن کانون های دانشجویی نداشتن هیچگونه گرایش سیاسی آنها می باشد، چرا که کانون‌های دانشجویی کاملاً از بطن دانشجویان برخاسته و در حقیقت نمایندگان واقعی همه اقشار دانشجویان با همه سلایق و علایق می باشند.

در ادامه این نشست صمیمی، دانشجویان حاضر در جلسه به بیان مشکلات و چالشهای پیش رو در فعالیت های فرهنگی در کانون‌های دانشجویی پرداختند و خواستار برطرف شدن موانع و مشکلات فعالیت های فرهنگی کانونها شدند.

تسریع در روند استعلام ها، درخواست تشکیل بانک اطلاعاتی از دانشجویان ورودی جدید جهت عضو گیری در کانونها، اختصاص مکان مشخصی جهت استقرار و فعالیت های فوق برنامه کانونهای دانشجویی از جمله مطالبات دبیران کانونها بود که مسئولان حاضر در جلسه به آنها پاسخ گفته و قول مساعدت دادند.

گفتنی است در پایان این نشست از دبیران قبلی و فعلی کانونهای دانشجویی با اهدا لوح و یادبود تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.