چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵

سبقت نشریات دانشگاه‌های علوم پزشکی از دانشگاه‌‎های تابعه وزارت علوم

نشریات

تعداد ثبت‌نام‌کنندگان و تعداد شرکت‌کنندگان فعال دانشگاه‌های علوم پزشکی در مجموع بر دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم پیشی گرفت.

به گزارش مفدا، از مجموع تمامی آثار به ثبت رسیده در جشنواره تیتر  دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با تعداد ۶۴ دانشگاه و از مجموع دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم ۸۹ دانشگاه در جشنواره مشارکت فعال داشته‌اند.

طی بازه زمانی دریافت آثار جشنواره «تیتر ۱۲» تعداد ۸۴۰۱ حساب کاربری با نام شرکت کننده در جشنواره به ثبت رسید که در نهایت آثار ۷۳۳۶  حساب کاربری توسط دبیرخانه تایید شد.

تعداد ثبت‌نام‌کنندگان ۴۳۰۴ و تعداد شرکت‌کنندگان فعال ۳۷۹۳ از وزارت بهداشت و تعداد ثبت‌نام‌کنندگان ۴۰۹۷ و تعداد شرکت‌کنندگان فعال ۳۵۳۳ از وزارت علوم در این جشنواره حضور پیدا کردند.

هر ساله جشنواره تیتر توسط یکی از دستگاه‌های آموزش عالی کشور برگزار می‌شود. سال گذشته جشنواره تیتر ۱۱ به میزبانی وزارت علوم برگزار شد و امسال وزارت بهداشت میزبان جشنواره «تیتر ۱۲» خواهد بود که با شعار «عینیت در خبر، انصاف در تحلیل، آزادی در بیان» برگزار می‌شود.

به رسم هرساله و براساس توافق صورت گرفته میان معاونت فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، این معاونت مستقر دروزارت بهداشت متولی برگزاری جشنواره «تیتر ۱۲ »خواهد بود.

این دوره از جشنواره بخش‌های متعد و مختلفی دارد. «آثار برگزیده»  شامل ۲۶ رسته، «نشریات برگزیده» شامل ۱۸ رسته و «فضای مجازی» شامل ۸ رسته، «بخش ویژه»  نیز با دو موضوع در کنار «سرزمین مادری» پنج بخش اصلی جشنواره را تشکیل می‌دهند. امسال همچنین برای نخستین بار بخش «سرزمین مادری» با هدف ارزیابی و آشنایی از فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان ایرانی خارج از کشور در حوزه رسانه و ایجاد ارتباطی فرهنگی در نظر گرفته شده است. بدین منظور تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منعقد شده است که زمینه‌ساز گسترده‌تر شدن این ارتباطات فرهنگی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.