چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵

اقدامات واحد بهداشت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تشریح شد؛

از طریق شورای صنفی نظرات دانشجویان در روند کاری ما اثر مستقیم دارد

صنفی

رقیه محمدی کارشناس بهداشت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: اقدامات متنوعی برای ارتقاء سطح کیفی مواد غذایی و نظارت بر روند شستشو و گندزدایی در آشپزخانه مرکزی دانشکده پزشکی و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی به صورت مستمر و روزانه در خوابگاه‌های دانشجویی صورت می‌گیرد. وی همچنین بر همکاری شورای صنفی با کمیته بهداشت معاونت تاکید کرد.

مصاحبه مفدا زنجان با کارشناس بهداشت معاونت فرهنگی دانشجویی را با هم می‌خوانیم: 

لطفا در خصوص نظارت واحد بهداشت معاونت در آشپزخانه مرکزی دانشکده پزشکی توضیحاتی ارائه دهید

- اقدامات متنوعی در آشپزخانه مرکزی دانشکده از جمله نظارت همه روزه بر رعایت بهداشت فردی پرسنل،نظارت بر تاریخ تولید و انقضا و پروانه ی بهداشتی و بهره برداری و کیفیت مواد غذایی و در صورت لزوم استعلام پروانه بهره برداری و پروانه بهداشتی از معاونت غذا و دارو به صورت روزانه انجام میگیرد.

نظارت بر شستشو و گند زدایی سطوح به چه شکل صورت میگیرد؟

بنده به دلیل اینکه در آشپزخانه مستقر هستم همه روزه از نزدیک بر مراحل آماده سازی، پخت و بسته بندی مواد غذایی همچنین بر شستشو و گندزدایی سبزیجات و صیفی جات نظارت کامل داشته و اقدامات اصلاحی بهداشت محیطی لازم از جمله نظارت بر شستشو و گندزدایی سطوح، ظروف و تخته های کار، شستشوی یخچالها و سردخانه های موجود بصورت دوره ای،انجام اصلاحات لازم در قفسه های نگهداری مواد غذایی، تامین آبگرم مورد نیاز آشپزخانه صورت پذیرفته است.

ارتباط شما با اعضای شورای صنفی چگونه است؟

ما به صورت مستمر با اعضای شورای صنفی دانشگاه جلسات مختلفی داریم از جمله کمیته بهداشت و تغذیه که همکاری زیادی داشته و از طریق آنها نظرات دانشجویان در روند کاری ما اثر مستقیم دارد. در همین راستا اصلاح سیر ورود و خروج دانشجویان به سلف پزشکی و افزایش منوی ناهار به ۳ منو از جمله خواسته های شورای صنفی بود که به وقوع پیوست.

و سوال آخر اینکه در خصوص خوابگاهها چه اقداماتی انجام شده است؟

در خصوص خوابگاه ها نیز بازدید از شرایط محیطی و بهداشتی برخی خوابگاه های دولتی دایر انجام شده و گزارش مربوط نسبت به رفع نواقص موجود به مقامات ذی صلاح ارسال گردیده است.همچنین در رابطه با خوابگاه آوینی اقدامات لازم در خصوص بهسازی محیط (جهت دفع حشرات و ایجاد شرایط مطلوبتر) و دورسازی گربه ها نیز صورت پذیرفته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.