سه‌شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

آمار موارد مثبت کرونا در مشهد رو به افزایش است

کرونا/مشهد

رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد : آمار مراجعات به مراکز خدمات جامع سلامت همچنین موارد مثبت کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه در حال افزایش است.

به گزارش مفدا مشهد، دکتر زهرا نهبندانی در گفتگو با وب دا  گفت : متاسفانه هشدارهایی که بارها از سوی خادمان حوزه سلامت داده شده هنوز جدی گرفته نشده است و بابت وضعیت فعلی با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در کشور به شدت نگرانیم.

وی از مردم خواست با حساسیت نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی ، از حضور در اماکن عمومی خودداری نمایند تا بتوانیم سال جاری را به سلامت به پایان برسانیم.

رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در حال حاضر ۴۰  مرکز خدمات جامع سلامت به بیماران مبتلا و یا مشکوک به کووید-۱۹ در مناطق زیر پوشش دانشگاه خدمات رسانی می کنند.

دکتر نهبندانی با بیان اینکه۲۲ مرکز خدمات جامع سلامت درمناطق پنجگانه مشهد و دیگر مراکز در شهرستان های زیر پوشش به صورت ویژه در حوزه کرونا به مراجعین خدمات رسانی می کنند تصریح کرد: در این مراکز علاوه بر افزایش تیم های مراقب سلامت و پزشکان، زمان فعالیت نیز تا ساعت۲۱ تعیین شده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه نظام ارجاع بیماران کرونایی در سطح دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: مراکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا به عنوان سطح یک خدمات محسوب می شوند و در صورت نیاز به خدمات تصویر برداری از طریق این مراکز بیماران به سطح دو و در نهایت در صورت نیاز به بستری به سطح سه و بیمارستان ها ارجاع می شوند.