سه‌شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

شورای مرکزی انضباطی دانشجویان علوم پزشکی کشور

شورای انضباطی

در هر دانشگاه علوم پزشکی کشور شورایی تحت عنوان «شورای انضباطی دانشجویان» تشکیل شده است تا ضمن رسیدگی قانونی بر تخلفات انضباطی دانشجویان، کمک کند تا دانشگاه محیطی امن‏ جهت علم‌آموزی، کسب معرفت بوده و فضای حاکم بر آن به سمت قانون‌گرایی، احترام به حقوق دیگران سوق داده شود.

شورای انضباطی دانشجویان، به‌عنوان نهادی حساس در مجموعه مدیریت دانشگاه، مأموریت دارد که ضمن انجام مسؤولیت خود در رسیدگی به تخطی دانشجویان از منش دانشجویی و اخلاق متعالی، رشد استعدادهای دانشجویان و تقویت روحیه استقلال و اعتمادبه‌نفس در آنان را مدنظر داشته و از هرگونه تحقیر و توهین اجتناب ورزد.

 شورای انضباطی دانشجویان ضمن پرهیز از هرگونه تجسس و تفتیش، تلاش می‌کند با حفظ آبرو و حیثیت اجتماعی دانشجویان، زمینه بروز تخلف را از بین برده و میل به اصلاح در فرد خاطی را ایجاد نماید.

 « آیین‌نامه انضباطی مصوب سیصد و پنجاه و هشتمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۱۳۷۴/۶/۱۳» و شیوه‌نامه اجرایی مربوطه باهدف تفکیک جزئی‌تر تخلفات و رفع ابهام در تطبیق تخلفات و ایجاد تناسب میان تخلفات و تنبیهات و وحدت رویه در آرای صادره در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۲۷ تدوین ‌شده است.

در ذیل رسالت‌ها، چشم‌انداز، اهداف کلان، شرح وظایف دبیر و کارشناسان شوراهای انضباطی در دسترس است.

برای دریافت فایل مربوطه بر روی عنوان کلیک نمایید.

رسالت‌ها، چشم‌انداز و اهداف کلان

شرح وظایف کارشناسان شورای انضباطی دانشجویان

شرح وظایف دبیر شورای انضباطی دانشجویان

رزومه دبیر شورای انضباطی دانشجویان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.