دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴

با حضور دبیر مجمع کانون های هلال احمر وزارت بهداشت

نشست هم اندیشی کانون فرهنگی هلال احمر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار گردید

کانون هلال احمر

در این نشست که با حضور اعضاء فعال این کانون فرهنگی و نیز اشکان کاظمی برگزار گردید، نقاط ضعف و قوت و نیز برنامه های اجراء شده توسط این کانون بررسی و مورد کارشناسی قرار گرفت.

با حضور اشکان کاظمی، دبیر کشوری مجمع کانون های هلال احمر وزارت بهداشت و نیز دانشجویان فعال کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نشست هم اندیشی به منظور بررسی نقاط ضعف و قوت این نهاد دانشجویی برگزار گردید.

بنابه گزارش مفدا شیراز، کانون فرهنگی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیرا با حضور دبیر کشوری مجمع کانون های هلال احمر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، نشستی برگزار نمود.

زهرا تقی پور با اعلام این خبر گفت: در این نشست که با حضور اعضاء فعال این کانون فرهنگی و نیز اشکان کاظمی برگزار گردید، نقاط ضعف و قوت و نیز برنامه های اجراء شده توسط این کانون بررسی و مورد کارشناسی قرار گرفت.

دبیر کانون فرهنگی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در این نشست هم اندیشی با ارائه توضیح و تشریح چند برنامه اجراء شده توسط این کانون در سال جاری و در حالی که به دلیل شرایط شیوع کرونا ویروس، اکثریت دانشجویان در دانشگاه حضور نداشتند به نقد و بررسی این برنامه ها پرداختیم.

این فعال دانشجویی ادامه داد: "وینار آموزشی کمک های اولیه"، پویش "نگاهی به دستان مادر" و "طرح مراقبان سلامت" از جمله برنامه هایی بود که در این نشست مورد ارزیابی قرار گرفتند.

او خاطرنشان کرد: اصولا جنس فعالیت های جمعیت هلال احمر و نیز خدمات ارائه شده توسط این کانون، به گونه ایست که مورد پسند و استقبال عموم مردم اعم از دانشگاهیان و غیر دانشگاهی قرار می گیرد و از این جهت، تجمیع و هدایت نیروی انسانی و نیز کمک های نقدی و غیر نقدی در شرایط اضطراری، یکی از توانمندی های بالقوه این کانون به شمار می رود.

تقی پور توضیح داد: تاکید دبیر کشوری مجمع کانون های هلال احمر وزارت بهداشت نیز بر این بود که شرایط شیوع کرونا و عدم حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه نباید باعث رکود در عملکرد و فعالیت های اختصاصی این کانون فرهنگی گردد.

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: چگونگی رسیدن و روش های کیفی نیل به اهداف هفت گانه هلال احمر، از دیگر بخش های مورد بحث در این نشست هم اندیشی بود که توضیحات و راهنمایی های لازم از سوی مهمان این برنامه ارائه گردید.

وی "بی غرضی"، "بی طرفی"، "استقلال"، "خدمت داوطلبانه"، "بشر دوستی"، "یگانگی" و "جهان شمولی" را اصول هفت گانه و ثابت تمامی جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ جهانی معرفی نمود.

دبیر کانون فرهنگی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: در این نشست، برنامه ریزی برای ارائه مباحث آموزشی و خدمات تخصصی هلال احمر با ساختاری جدید و متفاوت به گونه ای که بیش از پیش مورد استقبال عموم قرار گیرند و نیز ارائه نقطه نظرات برای ترسیم نقشه راه در طول سال های تحصیلی آینده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز با داشتن بیش از ۲۰ کانون فرهنگی و دانشجویی فعال، یکی از مراکز آموزش عالی پیشتاز و موفق در این زمینه در سطح کشور به شمار می رود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.