دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

سرپرست مدیریت امور فرهنگی دانشگاه در جلسه معارفه گفت:

فضای رقابتی صادقانه، خالصانه و پویا میان تشکل ها و کانون های دانشجویی است که می تواند بستری برای پرداختن به ابعاد مختلف حوزه فرهنگ ایجاد کند

کاشان

سرپرست مدیریت امور فرهنگی دانشگاه در جلسه معارفه اظهار داشت: مقوله فرهنگ در اکثر موارد و در اولویت بندی ها مظلوم واقع می شود و توسعه ابعاد مختلف کشور منهای توسعه فرهنگی ثمربخش نخواهد بود.

به گزارش مفدا کاشان، در جلسه معارفه سرپرست مدیریت امور فرهنگی دانشگاه دکتر گیلاسی ضمن تبریک ولادت حضرت امام جواد علیه السلام و حضرت علی اصغر علیه السلام گفت: حوزه فعالیت های فرهنگی بجز تشکل ها و کانون های دانشجویی در حیطه کارکنان و اعضای هیئت علمی نیز کار خواهد کرد.

وی بر همکاری کلیه واحد های معاونت فرهنگی و دانشجویی تاکید و اظهار داشت این همدلی ها بر کیفیت برنامه ها می افزاید و امیدواریم افزایش مشارکت دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی را در برنامه های فرهنگی و حتی ورزشی دانشگاه داشته باشیم.


دکتر گیلاسی هدف از انجام فعالیت ها و فعال نمودن دانشجویان را تک بعدی نبودن دانشجویان دانست و بیان کرد: دانشجویان باید در این دوران از حداکثر ظرفیت های علمی، فرهنگی و ورزشی استفاده نمایند تا بتوانند درد اجتماع را درک نمایند و احساس مسئولیت را در خود تقویت کنند.

در ادامه این جلسه کلیه مدیران ضمن عرض تبریک به محمدجهاندار جهت انتصاب جهت همکاری با واحد فرهنگی و ارتقاء برنامه های این واحد اعلام آمادگی نمودند و بر جذب حداکثری و دفع حداقلی دانشجویان، ارتقاء برنامه های فرهنگی کارکنان و... تاکید نمودند.

در پایان محمدجهاندار سرپرست مدیریت امور فرهنگی دانشگاه در خصوص شیوه های جذب حداکثری دانشجویان و مشارکت آن ها در فعالیت های فرهنگی گفت: برای موفقیت در این راه باید از شیوه های تربیتی اهل بیت و نظام فکری مقام معظم رهبری الگو گرفت و خاطر نشان کرد: جذب حداکثری فقط یک شعار نیست و باید با قوت این مسیر را برای تعالی اسلام ناب ادامه داد.

وی با اشاره بر اینکه فضای دانشجو در تجربه عرصه مدیریت، فضای آزمون و خطاست تصریح کرد: همیشه باید فضای رقابتی صادقانه، خالصانه و دوست داشتنی میان نهادهای دانشجویی وجود داشته باشد تا در این فضا رشد لازم ایجاد شود و به واقع باید دانشجویان در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها مشارکت داشته باشند تا با حضور آنها تصمیمات قوام بیشتری داشته باشد.

جهاندار افزود: وظیفه ماست که ضمن ارائه برنامه های بلندمدت، فضایی خلاق و هنرمندانه برای ارائه محتوای فرهنگی ایجاد کنیم؛ چرا که برنامه های مقطعی و قالب های قدیمی ارائه محتوا اثرگزاری قابل توجهی ندارد.

سرپرست مدیریت امور فرهنگی دانشگاه در ادامه اظهار کرد: مقوله فرهنگ در اکثر موارد و در اولویت بندی ها مظلوم واقع می شود و توسعه ابعاد مختلف کشور منهای توسعه فرهنگی ثمربخش نخواهد بود.

وی بر بیانیه گام دوم انقلاب اشاره نمود و افزود: بیانیه‌ای که گرچه برای همه اقشار جامعه کلیدواژه‌های مهمی دارد و مخاطب آن هستند اما قطعاً جوانان جایگاه ویژه و خاصی در این بیانیه داشته و این منشور بار مسئولیت جامعه را بر دوش جوانان گذاشته است. نهایت تلاش ما ایجاد بستری برای رشد جوان طراز انقلاب اسلامی و ایران عزیز خواهد بود که میدان داران اصلی گام دوم انقلاب هستند.

جهاندار توانمندسازی جریان دانشجویی و ارائه قالب های جدید برای ارائه فعالیت های فرهنگی را عنوان نمود و گفت: چرخه آموزش و کادرسازی در تشکل‌های دانشجویی یکی از ملزومات ایجاد تغییر نسل و حفظ هویت در فضای دانشجویی است و لازمه پرداختن به همه ابعاد یک جوان ایرانی مسلمان، تلاش همه جانبه با حضور سلایق مختف است تا از رشد کاریکاتوری جلوگیری شود و در انجام این مهم باید از ظرفیت های فضای فرهنگی دانشگاه و منطقه فرهنگی کاشان نهایت استفاده را برد.

گفتنی است جلسه معارفه با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و سایر مدیران این معاونت مورخ ۴ اسفند ۹۹ در دفتر معاونت برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.