شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴

دبیرکانون هنرهای نمایشی و تئاتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

"نذار این خواب تعبیر بشه" در راه یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ

تمرین نمایش "نذار این خواب تعبیر بشه"

دانشجویان عضو کانون هنرهای نمایشی و تئاتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد، این روزها با رعایت پروتکل های بهداشتی، در حال آماده سازی و تمرین نمایش"نذار این خواب تعبیر بشه" برای رسیدن به یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ هستند.

به گزارش مفدا مشهد، نمایش "نذار این خواب تعبیر بشه" درراه آماده سازی و تمرین برای یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ می باشد.

امیرحسین مهارتی دبیرکانون هنرهای نمایشی و تئاتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد  گفت: دانشجویان عضو کانون هنرهای نمایشی و تئاتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد، این روزها با رعایت پروتکل های بهداشتی، 
 در حال  آماده سازی و تمرین  نمایش"نذار این خواب تعبیر بشه" برای رسیدن به یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ هستند.

وی افزود: این نمایش با مضمون و ژانر اجتماعی و عاشقانه با موضوع دفاع مقدس به کارگردانی مهدی دلدار برای حضور در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ آماده میشود.

مهارتی با بیان اینکه داستان نمایشنامه با نگاه واقع گرایانه به معقوله دفاع مقدس و فرهنگ ایثار واز خودگذشتگی و همچنین روابط عاشقانه سه زوج جوان سرباز، از شهرهای مختلف است افزود: شخصیت های اصلی این نمایش، سه مرد هستند که در وضعیت جنگی کشورشان موظف به گذراندن دوران سربازی در خط مقدم جبهه و منطقه عملیاتی سومار هستند و نمایش حول محور آنها رقم می خورد.

دبیرکانون هنرهای نمایشی و تئاتر ضمن اشاره به استعدادهای مثال زدنی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد  برای کسب رتبه‌های درخشان، ابراز امیدواری کرد: با توجه به کار کارشناسی شده بروی این نمایش بتوانیم در جشنواره سیمرغ امسال در رشته تئاتر مقام کسب کنیم.

وی درپایان  از دانشجویان بازیگر که با وجود غیرحضوری بودن دانشگاه‌ها و با توجه به خطر شیوع ویروس کرونا، رعایت فاصله اجتماعی و همچنین دستورالعمل های بهداشتی حین تمرین، دربرگزاری هرچه بهتر  جلسات تمرین در خانه فرهنگ خوش درخشیدند ، تشکروقدردانی نمود.

خبرنگار: لیلا حاجی زاده