پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷

اشتغال به تحصیل ۷۴ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان/ ۲ درصد دانشجویان خارجی هستند

اشتغال به تحصیل ۷۴ دانشجوی خارجی در دانشگاه  علوم پزشکی کردستان/ ۲ درصد دانشجویان خارجی هستند

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر ۷۴ دانشجوی خارجی در این دانشگاه در رشته‌ها و مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

دکتر یدالله زارع زاده با اشاره به وظایف و سابقه امور بین الملل دانشگاه اظهار کرد: مدیریت امور بین الملل از سال ۹۸ فعالیت‌های خود را با هدف توسعه بین المللی و گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه در حوزه های منطقه ایی و بین المللی آغاز نمود.

وی به نحوه پذیرش دانشجوی خارجی گریزی زد و گفت: فرایند پذیرش دانشجویان بین الملل به صورت الکترونیک و از طریق وبسایت و ایمیل رسمی دانشگاه انجام می‌شود.

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: متقاضیان غیر ایرانی تحصیل در دانشگاه می توانند با مراجعه به وبسایت دانشگاه اطلاعات لازم را شامل ظرفیت رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف، فرم های ثبت نام، شهریه تحصیلی و شیوه نامه پذیرش دانشجویان بین الملل در هر سال تحصیلی کسب نمایند پس از بررسی مدارک ارسالی، مطابق قوانین و ضوابط موجود در آیین نامه و شیوه نامه های مصوب، پذیرش اولیه تحصیلی به متقاضیان واجد شرایط اعطا می‌شود.

دکتر زارع زاده سهم دانشجویان خارجی از کل دانشجویان دانشگاه را ۲ درصد بیان کرد و گفت: در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی کردستان ۷۴ دانشجوی خارجی دارد که بیشتر آنها از اقلیم کردستان حضور پیدا کرده و مشغول به تحصیل هستند.

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جدید (۴۰۰- ۹۹) دانشجویان بین الملل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری، کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی، کارشناسی ارشد میکروبیولوژی، کارشناسی علوم آزمایشگاهی و هوشبری و دکترای تخصصی پزشکی سلولی و مولکولی جذب شده‌اند.

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: افزایش تعداد دانشجویان بین الملل در رشته‌ها و مقطع‌های مختلف، موقعیت یابی و پایش وضعیت شاخص های ارتقای دانشگاه در سیستم های رتبه بندی بین المللی، فراهم سازی زمینه گسترش تبادلات علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه با کشورهای هدف از جمله برنامه های گسترش همکاری های بین المللی است.

دکتر زارع زاده در پاسخ به این پرسش که نگرش شما به اقلیم کردستان به عنوان یک فرصت برای صادرات علم، صنعت و تکنولوژی چگونه است، اذعان کرد: به عنوان یک فرصت برای صادرات علم، صنعت و تکنولوژی مطابق برنامه اقدامات راهبردی وزارت متبوع به اقلیم کردستان عراق نگاه می‌کنیم چرا که اقلیم در کنار سایر مناطق یکی از حوزه‌های هدف دانشگاه علوم پزشکی کردستان در برنامه‌های بین المللی سازی است و این مدیریت در تلاش است بستر های لازم را جهت توسعه همکاری ها با دانشگاه های اقلیم کردستان عراق ایجاد نماید.

وی در پایان تصریح کرد: همواره این مدیریت برای تبادل استاد و دانشجو، جذب دانشجویان بین الملل و همکاری‌های علمی و آموزشی برنامه ریزی نموده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.