پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳

آموزش خودمراقبتی به ۱۵ هزار خانواده کردستانی در برابر کرونا

آموزش خودمراقبتی به ۱۵ هزار خانواده کردستانی در برابر کرونا

مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به ۱۵ هزار و ۲۸۷ خانواده سالم در سطح استان در قالب طرح شهید سلیمانی از لحاظ الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برابر کرونا، آموزش های لازم ارائه شده است.

دکتر حسن محمودی با اشاره به تشریح اقداماتی که در قالب طرح شهید سلیمانی از هفته گذشته تا کنون در استان در راستای مقابله با کرونا صورت گرفته است، اظهار کرد: تیم‌های سه گانه مراقبتی، حمایتی و نظارتی به صورت فعال در اجرای برنامه غربالگری در قالب طرح شهید سلیمانی با تمام توان با حضور در سطح شهر و محلات استان اقدام به بیماریابی، انجام تست و ردیابی موارد در تماس با بیماران مبتلا به کرونا می نمایند.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با محوریت وزارت بهداشت و با همکاری همه جانبه بسیج در زمینه مهار و مقابله با ویروس کرونا در حال اجرا است افزود: پس از شناسایی و رصد خانه به خانه توسط تیم اول، مراقبت از بیماران به تیم دوم محول می‌شود و بعد از شناسایی و دوره درمان، تیم سوم که وظیفه حمایت از بیماران را برعهده دارد وارد عمل می‌شود و به خانواده بیمار در بحث کمک معیشتی، اهدای بسته‌های بهداشتی و گندزدایی منزل و محل کسب و  کار بیماران ورود می‌کنند.

مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: شناسایی به موقع افراد مبتلا به کرونا از جمله مهمترین اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی است.

دکتر محمودی با اشاره به نقش هر خانه یک پایگاه سلامت عنوان کرد: در طرح مذکور بیماریابی، جداسازی، آموزش و ارتقای دانش مردم نسبت به بیماری در راستای کاهش مبتلایان و مرگ و میرها به صورت محله محور انجام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: از هفته گذشته تاکنون ۲ هزار و ۷۷۴ تست کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در استان از افراد دارای علائم صورت گرفته که از این تعداد تست ۱۲۶ نفر مثبت اعلام شده است.

مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه بیان کرد: در مدت زمان یادشده تاکنون ۱۴۷ نفر در منزل تحت مراقبت درمانی و حمایتی از لحاظ بیماری کرونا در قالب طرح مذکور قرار گرفته‌اند.

دکتر محمودی از اعزام یک نفر مبتلا به کرونا به بیمارستان جهت مراقبت و درمان در استان در مدت زمان یادشده  خبر داد.

وی بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تاکید کرد و گفت: در صورت داشتن علائم سرماخوردگی، تب و لرز، گلو درد و سر درد به مراکز خدمات جامع سلامت و یا پایگاه‌های بهداشتی سلامت جهت انجام تست مراجعه نمایند.

مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه از ابتدای این طرح تاکنون تیم‌های مذکور به ۱۵ هزار و ۲۸۷ خانواده سالم در سطح استان از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش های لازم را ارائه داده‌اند، افزود: به ۲۶۱ خانواده افراد بیمار مبتلا به کووید ۱۹ نیز،  آموزش داده شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.