پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷

رئیس صندوق رفاه وزارت بهداشت:

مبلغ وام دستیاران افزایش می یابد/ ارائه وام به ۲۲ هزار دستیار

ثبت نام وام دستیاری و pHd ورودی های ۹۷ دانشگاه علوم پزشکی البرز

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: برنامه سال آینده این است که علاوه بر اینکه وام به تمام دانشجویان دستیاری داده می شود، مبلغ این وام نیز افزایش یابد.

  به گزارش مفدا زنجان به نقل ازخبرگزاری مهر بهروز رحیمی گفت : یکی از گروه‌های دانشجویی که از نظر کاری و معیشتی در وضعیت سختی به سر می‌برند دانشجویان دوره دستیاری یا رزیدنتی هستند. این گروه از دانشجویان، دکتری عمومی را به پایان رسانده‌اند و در دوره تخصص مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: جمعیت ۲۲ هزار نفری در وزارت بهداشت در دوره‌های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اظهار داشت: چند کار برای این جمعیت هدف از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت آغاز شده است که از جمله آن اعطای وام ۱۵ میلیون تومانی به ۱۰ هزار نفر از این جمعیت بود.

وی افزود: تمام این ۱۰ هزار نفر دانشجوی دستیاری برای وام دستیاری ثبت نام کرده و به بانک‌های عامل معرفی شدند. از این تعداد ۶ هزار نفر وام خود را دریافت کرده‌اند و سایر دانشجویان دستیاری نیز در مراحل دریافت وام هستند.

رحیمی یادآور شد: در حال مذاکره با معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت هستیم تا بتوانیم منابع لازم را برای اعطای وام جهت همه دستیاران (جمعیت ۲۲ هزار نفری دستیاران) تأمین کنیم و به همه آنها وام پرداخت کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد به تمام دانشجویان دستیاری در سال آینده وام ۱۵ میلیون تومانی داده شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اظهار داشت: برنامه سال آینده این است که علاوه بر اینکه وام به تمام دانشجویان دستیاری داده می‌شود، مبلغ این وام نیز افزایش یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.