پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱

نتایج انتخابات کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده پرستاری، مامایی بم اعلام شد

نتایج انتخابات کمیته تحقیقات دانشجویی

پس از معرفی کاندید ها و رای گیری الکترونیک در تاریخ ۲۴ بهمن ماه، نتایج انتخابات کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده پرستاری، مامایی دانشگاه علوم پزشکی بم اعلام شد.

به گزارش مفدا بم،  کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه علوم پزشکی بم تحت نظارت معاونت پژوهشی و به سرپرستی لاله‌ سلیمانی‌زاده از اعضای هیأت علمی دانشکده پرستاری، بر اساس رسالت‌های پژوهشی دانشگاه، در جهت ارتقاء سطح علمی و پژوهشی دانشجویان و بر اساس ضوابط مقررات دانشگاه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور فعالیت می‌کند.

عضویت در این کمیته به طور مستقیم در هدایت علمی دانشجویان مؤثر است و دانشجویان با فضاهای پژوهشی آشنا می­شوند. با شرکت در کنگره ­ها با تازه‌های علمی در حیطه‌های مختلف مرتبط با پزشکی، آشنا می­‌شوند و ایده­‌های جدیدی برای طرح پروپوزال کسب می‌نمایند، همچنین با شرکت در کارگاه­های پژوهشی و کارگاه­ های مرتبط با رشته­ های پزشکی در حاشیۀ کنگره­ها، با نحوۀ ارائۀ مقالات و چگونگی چاپ آن­ها در نشریات و همین طور تازه‌هایی در زمینۀ رشتۀ تحصیلی خود آشنا می­‌شوند و می­‌توانند با سایر اساتید و دانشجویان در رشتۀ خود در سایر مناطق کشور آشنا شوند.

گفتنی است؛ در دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه علوم پزشکی بم  پس از نام نویسی داوطلبین شرکت در انتخابات کمیته تحقیقات دانشجویی و بررسی صلاحیت ایشان، کاندیداها معرفی،  و طی فرصت ۲ روزه  ایده ها و بیان چشم انداز حرفه ای خود را بیان کردند سپس، مورخ  ۲۴ بهمن ماه رای گیری به صورت الکترونیک برگزار و نتایج آن به شرح ذیل اعلام گردید:

دبیر: فائزه مهین بهزادی

مسئول کارگاه ها : معصومه سدری زاده

مسئول روابط عمومی : غزال بنی اسدی

مسئول آموزش : زهرا مجیدی

مسئول پژوهش : الهه محمدی

مسئول پشتیبانی : زهرا قوی پنجه

شایان ذکر است؛ کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه با اعضا جدیدو با اهداف کلی زیر،  فعالیت خود را آغاز کرده است :

- ارتقای دانش، نگرش و عملکرد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در امر پژوهش

- تقویت رشد و توان علمی در استنتاج و بهره گیری بهینه از علوم پزشکی

- فراهم سازی زمینه دانشجویان در مقاطع علمی پژوهشی در داخل و خارج کشور

- بهینه سازی کیفی و کمی فعالیت های پژوهشی دانشجویان در نظام پژوهش علوم پزشکی کشور

دانشجویان فعال در کمیته‌های تحقیقاتی و انجمن علمی حقیقتا نیروهای مستعد و بدون ادعایی هستند که در جهت رشد خود و تولید علم حرکت می‌کنند، و برای ایجاد انگیزه بیشتر و بهبود فعالیت‌ها ارائه تسهیلاتی مانند تاثیر در پذیرش تحصیلات تکمیلی و تامین هزینه‌ها برای دانشجویان مناسب است. همچنین نشست و جلسه دبیران و فعالان دانشجویی با مسئولان دانشگاه به صورت منظم جهت ورود دانشجویان در امر برنامه‌ریزی و پیشبرد بهتر اهداف دانشگاه می‌تواند بسیار موثر باشد. توسعه شبکه علمی با کمیته و انجمن علمی دانشگاه‌ها برای استفاده از امکانات یکدیگر، انجام فعالیت‌های بین‌ دانشگاهی و تدوین برنامه‌های کلان از جمله راهکاری تقویتی کمیته‌های تحقیقات دانشجویی است.

خبرنگار مفدا بم : معصومه سدری زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.