پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴

ارائه گزارشی از عملکرد معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان

دکتر اصغری

دکتر سیده زهرا اصغری در جلسه هیات رئیسه دانشگاه که با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت برگزار شد به ارائه گزارشی از عملکرد این معاونت طی سال جاری پرداخت.

به گزارش مفدا همدان، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در جلسه هیات رئیسه دانشگاه با تشکر از بازدیدهای انجام شده در سفر یک روزه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت؛ گزارشی از اقدامات حوزه فرهنگی و دانشجویی ارائه کرد.

دکتر سیده زهرا اصغری با اشاره به وضعیت تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های علمی گفت: بیشترین تعداد نهاد های دانشجویی در این دانشگاه شکل گرفته‌ است به طوری که تعداد ۲۵ انجمن در دانشگاه فعال هستند.

وی با ارائه توضیحاتی در مورد اقدامات انجام شده برای حضور در جشنواره فرهنگی و هنری سیمرغ یادآور شد: تعداد ۱۷۶ مصوبه کمیته فرهنگی گویای میزان فعالیت در حوزه  فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان است. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره به اینکه جشنواره قرآنی با نام هدهد و با یاد سردار شهید سلیمانی برگزار شد، ادامه داد: این جشنواره با مشارکت خوب دانشجویان و اساتید و با حضور ۴۰۰ شرکت‌کننده و با  ۱۲ برگزیده کشوری از این دانشگاه برگزار شد.

وی با بیان اینکه انتخابات نهادهای دانشجویی در فضای مجازی مقدمات دقیقی نیاز داشت، اظهار کرد: انتخابات انجمن‌های علمی و برخی تشکل ها انجام شد و فرآیند انتخابات در کانون‌های علمی هم انجام شده است.

دکتر اصغری اجرای طرح انطباق در مراکز آموزشی و درمانی را اقدامی ارزشمند خواند و افزود: برگزیده‌های سال ۹۸ در این حوزه اعلام شدند و مراحل اجرای طرح در سال ۹۹ نیز درحال انجام است.

وی همچنین در مورد اقدامات کمیته عفاف و حجاب، در خصوص کمیته نشر برای امور فرهنگی و دانشجویی و جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر مطالبی را ارائه داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه افزود: تجهیز و بازسازی ساختمان شماره ۲ فرهنگی انجام شد و چهار نهاد دانشجویی صاحب مکان مشخصی شدند.

وی همچنین به بازسازی و بهسازی نمازخانه مرکزی پردیس دانشگاه هم اشاره کرد و گفت: دانشکده پرستاری ملایر جزء دانشکده های اقماری است و برای تجهیز آن کمک های لازم در نظر گرفته شد.

دکتر اصغری با تاکید بر اینکه تعداد ۲ هزار و ۷۷۰ دانشجوی خوابگاهی وجود دارد، توجه به ساخت و بازسازی خوابگاه های دانشجویی را موضوعی با اهمیت عنوان کرد و در خصوص خوابگاه شهید مدنی و بهسازی، تجهیز و تعمیرات اساسی خوابگاه دانش و بهبود ‌فضاهای عمومی خوابگاه فرهنگ توضیحاتی را ارائه داد.

وی با اشاره به تسهیلات پرداختی به دانشجویان در سال ۱۳۹۸ بیان و افزایش مبلغ وام دانشجویی به میزان ۱۷۵ درصد نسبت به سال قبل خاطرنشان کرد: صنعتی‌ سازی سلف سرویس‌های دانشگاه هم از موارد مهم در این معاونت بوده که تحول قابل ملاحظه‌ای در این حوزه ایجاد شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان طرح‌های در دست اقدام را ادامه فرایند احداث خوابگاه دخترانه ریحانه ۲ دانست و گفت: این خوابگاه دارای ۴۸۰ نفر ظرفیت خواهد بود که با ساخت آن یک هزار دانشجوی دختر در داخل دانشگاه اسکان داده خواهند شد.

وی همچنین بیان داشت: تعمیرات اساسی چهار بلوک در خوابگاه دانش انجام شده و تعمیرات دو بلوک نیز باقی مانده و نمای این ساختمان‌ها هم به بهبود نیاز دارد.

دکتر اصغری با تشریح اقدامات ویژه برای دستیاران و دانشجویان PhD گفت: بیمه درمانی به دستیاران و خانواده ۴۰  نفر از دانشجویان پرداخت شده است.

وی با ارائه گزارشی از حوزه مدیریت امور تربیت‌بدنی دانشگاه گفت: در شرایط کرونا تعمیرات اساسی و تکمیل تجهیزات در مجموعه ورزشی شماره ۱، سالن چند منظوره شهید یونسی، مجموعه ورزشی شهید سلیمانی، زمین چمن شهید محمدی، خریداری تجهیزات  ورزشی خوابگاهی و ... مورد توجه بود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از بهره‌برداری ساختمان جدید اداره مشاوره دانشگاه خبر داد و گفت: در چندین دانشکده و خوابگاه دفاتر مشاوره با حضور کارشناسان برقرار شده است.

وی در مورد طرح غربالگری کلی همه دانشجویان خاطرنشان کرد: دانشجویان بر اساس سئوالات استاندارد بررسی شدند و تعداد یک هزار و ۵۰۰  دانشجو به صورت تلفنی غربالگری شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.