پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۵

برگزاری نشست‌ ارزیابی مشکلات و چالش‌ها در مرکز پزشکی، آموزش و درمانی بعثت

برگزاری نشست‌ ارزیابی مشکلات و چالش‌ها در مرکز پزشکی، آموزش و درمانی بعثت

نشستی در راستای سلسله بازدیدهای مدیریتی با محوریت بررسی مشکلات کارکان و ارزیابی چالش‌های مراکز با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان در بیمارستان بعثت تشکیل شد.

ا حضور دکتر فرزام بیدارپور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و هیئت همراه، رئیس بیمارستان بعثت، مدیر داخلی، مدیر پرستاری، مسئول حراست و سایر مسئولین اداری و پشتیبانی، نشستی به منظور دستیابی به اهداف مدیریتی، پایش و ارزیابی عملکرد و هماهنگی رؤساء و مدیران حوزه‌های تابعه با سایر حوزه‌های مجموعه دانشگاه طبق برنامه مدون در راستای سلسله بازدیدهای مدیریتی با محوریت بررسی چالش‌ها و مشکلات مراکز در محل سالن اجتماعات بیمارستان بعثت سنندج برگزار شد.

دکتر مرادویسی رئیس بیمارستان بعثت در این جلسه قدردانی خود را از حمایت‌های خوب و مؤثر ریاست دانشگاه، معاون توسعه و سایر مسئولین ستادی در پشتیبانی و حمایت از مجموعه که موجب رضایت مندی همکاران و مراجعین این بیمارستان است اعلام نمود و سپس به بیان مشکلات و چالش ها در حوزه های مختلف بیمارستان اشاره کرد .

در ادامه مواردی پیرامون کمبود نیرو انسانی و پست های سازمانی در اکثر واحدها با در نظر گرفتن این مسئله که بخش زیادی از پرسنل دربعضی واحدها در شرف بازنشستگی بوده و جانشین سازی آنان از مشکلات پیش بینی شده است، تأسیسات فرسوده و مستعمل بخش فنی بواسطه سنوات قدیمی ساخت و تجهیز بیمارستان، تعمیر اساسی و بازسازی واحدهای سلف سرویس و آشپزخانه و CSR، بازسازی و تعمیرات اساسی در بخش اتاق عمل پارت یک به منظور ایجاد بخش پیوند مغز استخوان با تجهیز 6 تخت جهت کودکان و صدور پروانه از وزارت متبوع با برآورد هزینه 2 میلیارد تومانی، بازسازی اتاق عمل پارت 2 با توجه به افزایش حضور تیم جراح اطفال، جراح بیماری‌هایی زنان و دندانپزشک اطفال این بخش نیاز به توسعه و فضاسازی در بعضی قسمت‌ها به اضافه تأمین تجهیزات مربوطه دارد و نیاز به هماهنگی بیشتر جهت آموزش تیم پرستاری ویژه بخش پیوند مغز استخوان مطرح شد.

در نشست مذکور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان از زحمات شبانه روزی، دلسوزانه ومجدانه تمامی مسئولین و پزشکان، کادر درمانی، پشتیبانی و خدماتی درروند جاری امورات بیمارستان، ارائه خدمات به بیماران کووید – 19 قدردانی کرد و در خصوص  مطالب فوق الذکر که عمده دغدغه ها و مشکلات این مجموعه بود به بحث و بررسی پرداخت.

دکتر بیدارپور ضمن ابراز امیدواری نسبت به حل مسائل و مشکلات مطرح شده در این جلسه انجام اقدامات لازم و پیگیرانه در راستای دغدغه‌های موجود و راهکارها لازم جهت رفع مشکلات مباحث مطرح شده را به تفکیک مورد نظر در اولویت قرار داد.

وی ثبت به موقع و صحیح داده‌های پرونده بیماران و پیگیری مسئولین هر واحد در استای صحت ثبت داده ها را مهم بر شمرو تأکید کرد: دقت و جدیت لازم در این زمینه الزامی است چرا که این مهم قطعاً در فرایند همخوانی و پردازش اطلاعات مد نظر بوده و هرگونه سهل انگاری و نقص ثبت در درج اطلاعات موجب کسورات است که ضرر مالی آن متوجه بیمارستان و در نهایت مجموعه دانشگاه خواهد شد.

دکتر بیدارپور در ادامه با بیان اینکه کمبود اعتبارات و بار اضافی بحران بیماری کرونا بر سیستم در سطح کشور مشکلات مالی را موجب می‌شود و دانشگاه نیز از این مسئله مستثنی نیست، افزود: موضوع اعتباری و منابع مالی دانشگاه با توجه به چالش‌های پرداختی و شرایط اقتصادی در سال جاری در قسمتی از پروژه‌ها حمایت وزارت متبوع را می‌طلبد که این امر در دستور کار بوده و مورد پیگیری جدی مسئولین دانشگاه است.

در پایان جلسه مذکور، دغدغه ها و مشکلات این مجموعه توسط معاونت توسعه دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در خصوص راهکارها و شفافیت های لازم جهت رفع مشکلات پیرامون مباحث مطرح شده، اتخاذ شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.