پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰

با پایان مهت ارسال آثار؛

بیش از ۲۸ هزار اثر به جشنواره «تیتر۱۲» رسید

تیتر 12

با پایان یافتن مهلت ارسال آثار، تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی از مرز ۲۸ هزار اثر گذشت.

به گزارش مفدا، محمدصادق میرعلی مسئول دبیرخانه دوازدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی با اعلام خبر ثبت ۲۸۲۷۱ اثر و نشریه در سامانه جشنواره بیان کرد: از مجموع کل آثار ارسالی تعداد۳۰۲۰ نشریه در بخش نشریات برگزیده، تعداد ۲۲۶۳۶ اثر در بخش آثار برگزیده، تعداد ۱۳۰۹ نشریه و اثر در بخش فضای مجازی، تعداد ۱۲۶۱ اثر دربخش ویژه و تعداد۴۵ نشریه و اثر در بخش سرزمین مادری ثبت و ارسال گردیده است.
او همچنین اضافه کرد: در بخش نشریات برگزیده؛ "رسته فرهنگی" با تعداد ۳۹۲ نشریه و در بخش آثار برگزیده؛ "رسته تیتر" با ۳۹۲۲ اثر و در بخش ویژه؛ "کرونا، جامعه و حکمرانی" با ۹۳۴ اثر بیشترین حجم آثار و نشریات ارسالی هر بخش را به خود اختصاص داده اند. همچنین در بخش مجازی جشنواره بیشترین تعداد آثار ارسالی در رسته صفحات اینستاگرام باثبت ۳۵۵ لینک اثر ارسال گردیده است.
کارشناسان نشریات دانشجویی تا ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه مهلت دارند تا نسبت به تایید آثار ارسالی دانشگاه خود اقدام نمایند. چنانچه اثری توسط کارشناس دانشگاه بررسی نگردد به هیچ وجه امکان ورود به فرآیند داوری جشنواره تیتر ۱۲ را نخواهد داشت
مسئول دبیرخانه دوازدهمین جشنواره تیتر درباره میزان مشارکت در این جشنواره عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ثبت ۲۴۲۶ اثر، دانشگاه شیراز با ثبت ۲۴۰۱و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ثبت ۲۲۷۵ اثر بیشترین میزان مشارکت در جشنواره را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین دانشگاه‌های شهید بهشتی تهران، علوم پزشکی اردبیل، فردوسی مشهد، علوم پزشکی تبریز، علوم پزشکی یزد، تبریز، و تهران در رده چهارم تا دهم قرار دارند.
مسئول دبیرخانه جشنواره «تیتر۱۲» در پایان گفت: کارشناسان نشریات دانشجویی تا ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه مهلت دارند تا نسبت به تایید آثار ارسالی دانشگاه خود اقدام نمایند. چنانچه اثری توسط کارشناس دانشگاه بررسی نگردد به هیچ وجه امکان ورود به فرآیند داوری جشنواره تیتر ۱۲ را نخواهد داشت.
هر ساله جشنواره تیتر توسط یکی از دستگاه‌های آموزش عالی کشور برگزار می‌شود. سال گذشته جشنواره تیتر ۱۱ به میزبانی وزارت علوم برگزار شد و امسال وزارت بهداشت میزبان جشنواره «تیتر ۱۲» خواهد بود که با شعار «عینیت در خبر، انصاف در تحلیل، آزادی در بیان» برگزار می‌شود.
به رسم هرساله و براساس توافق صورت گرفته میان معاونت فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، این معاونت مستقر دروزارت بهداشت متولی برگزاری جشنواره «تیتر ۱۲ »خواهد بود.
این دوره از جشنواره بخش‌های متعد و مختلفی دارد. «آثار برگزیده»  شامل ۲۶ رسته، «نشریات برگزیده» شامل ۱۸ رسته و «فضای مجازی» شامل ۸ رسته، «بخش ویژه»  نیز با دو موضوع در کنار «سرزمین مادری» پنج بخش اصلی جشنواره را تشکیل می‌دهند. امسال همچنین برای نخستین بار بخش «سرزمین مادری» با هدف ارزیابی و آشنایی از فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان ایرانی خارج از کشور در حوزه رسانه و ایجاد ارتباطی فرهنگی در نظر گرفته شده است. بدین منظور تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منعقد شده است که زمینه‌ساز گسترده‌تر شدن این ارتباطات فرهنگی است./ انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.