پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۹

گزارشی از سفر یک روزه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی همدان

موفقیت‌های به ثمر رسیده امروز همان امیدهای دیروز است/می‌توان رشد دانشجویان را در مطالبه‌گری دید

عکس

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه سفرهای استانی این معاونت چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه بازدید خود از دانشگاه علوم پزشکی همدان را با زیارت قبور مطهر شهدای دفاع مقدس آغاز و در ادامه از امکانات رفاهی دانشجویی ورزشی و پروژه‌های در دست اقدام این دانشگاه بازدید و در جلسه نهادهای دانشجویی این دانشگاه شرکت کرد.

 به گزارش مفدا، دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه به دنبال سفرهای استانی این معاونت، به دانشگاه علوم پزشکی همدان سفر کرد و بازدید خود از این دانشگاه را با حضور بر مزار پاک شهدای تدفین شده در پردیس دانشگاه آغاز کرد.

در این مراسم معاون وزیر بهداشت با نثار گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشت و در ادامه نمازخانه بازسازی شده پردیس این دانشگاه را افتتاح کرد.

وی در ادامه نمازخانه پردیس این دانشگاه را که به زیبایی بازسازی شده است افتتاح می‌کند.

به گفته مهندس احسان کاووسی مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان این نمازخانه در متراژی بالغ بر ۳۵۰ مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر ۶ میلیارد ریال طی مدت ۷ ماه بازسازی شد.

لاری در مراسم افتتاح، رسیدگی به مکان‌های معنوی از جمله نمازخانه و مزار شهدای گمنام را در فضای دانشگاهی امری ضروری دانست و ابراز داشت: رسیدگی به چنین مکان‌هایی که دانشجویان را از نظر معنوی رشد می‌دهد و به سلامت روح و معنویت این عزیزان کمک می‌کند علاوه بر این‌که امری ضروری است، حرکتی مقدس و خداپسندانه به شمار می‌رود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این‌که باید کاری کنیم که دانشجویان، متولیان مساجد و نمازخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی شوند، گفت: باید فضای مساجد و نمازخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را به سمت چندمنظوره شدن ببریم، به نحوی که دانشجویان خود متولیان مدیریت این گونه فضاها در قالب کار دانشجویی شوند و برنامه‌های جذاب فرهنگی مانند کرسی‌های آزاد اندیشی و مشاوره‌های فرهنگی را در فضای نمازخانه‌ها برگزار کنند.

وی و تیم همراه در ادامه از خوابگاه دخترانه "دانش" بازدید کردند.

مدیر دانشجویی دانشگاه در خصوص بازسازی انجام شده در این خوابگاه ابراز داشت: خوابگاه دانش با ظرفیتی بالغ بر ۳۰۰ دانشجوی دختر در شرایط غیرکرونایی با فضایی در وسعت ۷ هزار مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال بازسازی شده است.

کاووسی در خصوص ظرفیت خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز بیان داشت: ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه دو هزار و ۷۷۱ دانشجو شامل هزار و ۶۵۴ دانشجوی دختر و هزار و ۱۱۶ دانشجوی پسر است.

وی اضافه کرد: این دانشگاه دارای ۱۳ خوابگاه دانشجویی است که از این تعداد ۷ خوابگاه ملکی و ۶ خوابگاه غیردولتی هستند. 

در ادامه معاون وزیر بهداشت و تیم همراه از خوابگاه دخترانه در دست ساخت "ریحانه ۲" بازدید کردند.

دکتر سیده زهرا اصغری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا، در خصوص این پروژه، بیان داشت: خوابگاه ریحانه ۲ با ظرفیت ۵۰۰ دانشجوی دختر، حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است  و نیازمند دریافت اعتبارات است تا ۶۵ درصد باقی مانده از این پروژه نیز تکمیل شود.

وی با اشاره به بازسازی کف‌پوش سالن ورزشی این دانشگاه نیز ابراز داشت: تعویض کف‌پوش سالن ورزشی دانشگاه نیز حدود ۵ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است و در تلاش هستیم تا فضای ورزشی مختص دانشجویان خوابگاه دخترانه دانش در محوطه این خوابگاه ساخته شود.

گفتنی است معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، در قالب سفرهای استانی تا کنون از دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، تبریز، بابل، زنجان، البرز، قم، اراک، سمنان، ارومیه، خوی، گلستان، ایلام، گیلان، جیرفت، بم، قزوین، کاشان، شهرکرد، اصفهان و... بازدید کرده است و طی دیدار با مسؤولان و نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشگاه‌های مربوطه از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای این دانشگاه‌ها قرار گرفته است.

در این سفر دکتر حسن زائری لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر بهزاد تدین معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و دکتر روح‌الله محمد علی نژاد عمران رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را همراهی می‌کنند.

برای مشاهده گزارش تصویری ۱ این خبر روی متن کلیک کنید.

در ادامه دکتر لاری در جمع نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان حضور و به سؤالات و درخواست‌های دانشجویان پاسخ داد.

وی با بیان اینکه بازگشایی دوباره دانشگاه‌ها در تابستان امسال و در زمان شیوع بیماری کرونا امر سختی بود که با مشارکت خوب شوراهای صنفی اتفاق افتاد، خاطرنشان کرد: در این بازگشایی ما نگران حضور دانشجویان در فضای خوابگاهی علیرغم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بودیم و از سوی دیگر نگران انتقال کرونا از فضای خوابگاهی و دانشگاهی و مراکز درمانی به محافل خانوادگی دانشجویان عزیزمان بودیم. در این بین می‌دانستیم که شما دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان عضو کادر سلامت و درمان باید در فضای دانشگاهی و درمانی حضور داشته باشید.

وی با تاکید بر انجام فعالیت‌های فرهنگی خصوصا در شرایط کنونی بیان کرد: به لطف خدا در دوران شیوع کرونا هیچ کدام از جشنواره‌های فرهنگی و دانشجویی تعطیل نشد و علاوه بر آن پویش‌های بسیار خوبی نیز از جمله پویش "زندگی دست یاریگر توست" با مشارکت بالای دانشجویان برگزار شد.

لاری ضمن تشکر از دانشجویان علوم پزشکی در طول یک سال گذشته گفت: شما در طول این مدت در مسیر مبارزه با کرونا مستندسازی و حتی در  تهیه و تولید ملزومات بهداشتی در کنار ما بودید، به نحوی که امروز بسته‌های ملزومات بهداشتی مبارزه با کرونا را می‌توانیم به کشورهای منطقه صادر کنیم.

۴۱ طرح نیمه تمام خوابگاهی با تزریق منابع در مسیر تکمیل قرار گرفته‌اند

معاون وزیر بهداشت با اشاره به موضوع بودجه فرهنگی که از موضوعات مورد تاکید بسیاری از دانشجویان در این نشست بود، خاطر نشان کرد: صندوق رفاه دانشجویان  وزارت بهداشت به لطف خدا اکنون همچون یک بازوی کمکی در کنار ماست و اگر سرمایه‌گذاری درستی در این صندوق صورت گیرد، می‌تواند امکانات خوبی در اختیار ما قرار دهد.

لاری با بیان اینکه ۴۱ طرح نیمه تمام خوابگاهی با تزریق منابع از طریق تفاهمنامه میان صندوق رفاه دانشجویان و بانک‌های کشور در مسیر تکمیل قرار گرفته‌اند، افزود: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برای تامین این وام‌ها برای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تلاش زیادی کرده است و همین امروز نیز برای تکمیل خوابگاه ریحانه دو در دانشگاه علوم پزشکی همدان از این طریق، در حال پیگیری هستیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه صحبت‌های همه شما عزیزان نهادهای دانشجویی در این نشست نشان دهنده، رشد شما و ارزشمند بودن جایگاه‌تان در دانشگاه است، گفت: سیاست ما در دانشگاه رشد کاریکاتوری نبوده است و تلاش داشته‌ایم تا همه شما را به یک اندازه ببینیم. 

باور کنیم دانشجویان ما بلوغ کافی دارند تا در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند

لاری با تاکید بر این که امروز توانسته‌ایم در این معاونت،  داده‌های مورد نظر خود را استخراج کنیم و این کمک بسیار زیادی در تصمیم گیری‌های آتی خواهد کرد، گفت: در جلسه‌ای که دیروز با حضور مسؤولان وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار شد، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ثمره تلاش خود را که از زمان دکتر محمد رضا فراهانی آغاز شده بود، در حوزه جمع آوری اطلاعات لازم، به منصه ظهور گذاشت به طوری که امروز می‌دانیم در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور چه تعداد آشپزخانه و چند خوابگاه دانشجویی وجود دارد و از چه کیفیتی برخوردار است.

معاون وزیر بهداشت در بخش دوم و پایانی صحبت‌های خود نگاه دکتر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت در حوزه پاسخگویی اجتماعی دانشجویان را باز ارزش دانست و با اعلام خبر راه‌اندازی رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، خاطرنشان کرد: با همکاری و مساعدت بسیار با ارزش معاون محترم آموزشی وزارت بهداشت، برای اولین‌بار رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که شامل سه حیطه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و دانشجویی است در حال طرح‌ریزی و اجرا است که در حوزه فرهنگی با حدود  ۱۵۰ شاخص می‌تواند برای اولین بار این حوزه را به جایگاه واقعی خود برساند به نحوی که هر بخشی بداند جایگاهش نسبت به دیگر بخش‌ها چگونه است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در پایان ایجاد بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی برای دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی را جزو اهداف خود تا پایان دولت برشمرد و بیان داشت: ما در کنار دانشجویان رزیدنتی تلاش کرده‌ایم منابع دانشجویان تحصیلات تکمیلی را ببینیم و به لطف خدا در این مسیر تا حدودی موفق عمل کرده‌ایم.

برای دسترسی به مشروح کامل این خبر روی متن کلیک کنید.

برای مشاهده گزارش تصویری ۲ این خبر روی متن کلیک کنید.

در ادامه مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به سؤالا دانشجویان پاسخ دادند.

 دکتر حسن زائری لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در جمع نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان متشکل از نمایندگان تشکل‌های اسلامی، انجمن‌های علمی، دبیران شورای صنفی، کانون‌های فرهنگی، اردوهای جهادی و نشریات دانشجویی در خصوص درخواست دانشجویان جهت تغییر آیین‌نامه‌های فرهنگی، بیان داشت: آیین نامه‌هایی که در حوزه فرهنگی وجود دارد تماما آیین نامه‌هایی هستند که به عنوان اسناد بالادستی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است.

وی افزود: به این معنا که تغییر این آیین نامه‌ها به تنهایی و با تصمیم گیری در بین دو وزارتخانه علوم و بهداشت امکان پذیر نیست. به معنای دیگر باید پیشنهادات دو معاون وزارت علوم و  وزارت بهداشت به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده شود تا این موضوع در دستور جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گیرد. یکی از این آیین نامه‌ها که ما هم بر تغییر آن تاکید می‌کنیم و به روز نیست آیین نامه کانون‌های فرهنگی است که تلاش هم داریم تا مدت زمان باقی مانده، قسمتی از این آیین نامه‌ها را تغییر دهیم. آیین نامه انجمن‌های علمی نیز در حال بازبینی در سطح وزارت بهداشت است.

یکی از مطالباتی که خانه نشریات می‌تواند تغییر آیین نامه نشریات باشد

وی به تغییر آیین نامه نشریات اشاره کرد و بیان داشت این آیین نامه نیز به صورت بالادستی نوشته شده است و یکی از مطالباتی که خانه نشریات می‌تواند داشته باشد تغییر این آیین نامه است.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت به چرایی تاکید وزارت بهداشت بر الکترونیکی شدن نشریات به عنوان یکی از انتقادات دانشجویان حاضر در جمع اشاره کرد و افزود به هیچ عنوان این موضوع از سوی وزارت بهداشت تاکید نمی‌شود که نشریات تماما وارد بستر الکترونیکی شوند.

در سامانه رتبه بندی نشریات ارزیابی کمی توسط دانشگاه انجام می‌شود

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: در سامانه رتبه بندی نشریات ارزیابی کمی توسط دانشگاه انجام می‌شود و ارزیابی کیفی توسط یک تیم داوری حرفه‌ای که در سه دوره جشنواره تیتر داوری داشته‌اند صورت خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان این‌که در چند روز گذشته شیوه نامه داوری‌ها به معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اعلام شده است و به زودی در پایگاه خبری مفدا این شیوه نامه در معرض دید مخاطبان عزیز قرار خواهد گرفت، گفت: بر این اساس نشریات باید ساماندهی لازم خود را دریافت کنند و مطمئنا رتبه بندی نشریات دانشجویی تکلیف تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی در این حوزه را شفاف و روشن خواهد کرد و مشخص می‌شود که دانشگاه‌ها چه حمایتی را می‌تواند از نشریات دانشجویی خود داشته باشد،

دستورالعمل مدون اردوهای جهادی تا ۱۴۰۰ نوشته خواهد شد

زائری در خصوص وضعیت اردوهای جهادی، بیان داشت: اردوهای جهادی تعیین تکلیف نشده است اما تلاش داریم تا قبل از نوروز ۱۴۰۰ دستورالعمل مدونی در خصوص اردوهای جهادی نوشته و تکلیف آن به صورت کامل مشخص شود. ما به هیچ عنوان در دانشگاه‌های علوم پزشکی قبول نمی‌کنیم که اردوهای جهادی به سمت پروژه‌های عمرانی حرکت کند و و تنها در حوزه‌های آموزشی بهداشتی و حوزه سلامت باید این اردوها برگزار شود.

در ادامه این نشست مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، بیان داشت: در خصوص مجمع شورای صنفی دستیاران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید گفت مجمع شورای صنفی دستیاران در مهرماه سال ۹۸ برگزار شد اما در ادامه و در سال ۹۹ به دلیل شیوع کرونا انتخاباتی برگزار نشد. در حال حاضر شیوه‌نامه انتخابات الکترونیکی برای دانشجویان دستیاری و دانشجویان شورای صنفی دانشجویان تهیه شده است که ظرف چند روز آینده ابلاغ خواهد شد تا بتوان انتخابات را برگزار کرد.

استفاده از فضای ورزشی در شرایط کنونی را بر عهده دانشگاه‌ها گذاشته‌ایم

خدابنده‌لو در خصوص درخواست یکی از دانشجویان مبنی بر انجام ورزش در فضای دانشگاهی بیان داشت: این موضوع را بر عهده خود دانشگاه‌ها گذاشته‌ایم تا بر اساس ظرفیت و پتانسیل و امکان اجرای این امر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام کنند. از نظر ما مانعی برای آن وجود ندارد زیرا در سطح فضای خارج از دانشگاهی، سالن‌های ورزشی باز است و ما ترجیح می‌دهیم دانشجویان تحت مراقبت‌های خاص در فضای دانشگاهی به ورزش بپردازند تا اینکه در محل‌های عمومی حضور پیدا کنند اما در مجموع سلامت دانشجویان بر همه امور اولویت دارد.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص نگرانی‌های ابراز شده از سوی دانشجویان در مورد مشکلات سلامت روان دانشجویان در دوران شیوع ویروس کرونا بیان داشت: از زمان بروز علائم کرونا در کشور در ادارات مشاوره و سلامت روان در فروردین ماه سال ۹۸ و از نوروز سال ۹۹، پرسشنامه‌ای تحت عنوان "استرس کرونا" آماده شد و برای همه بخش‌های درمانی این پرسشنامه ارسال شد که نتایج این پرسشنامه استخراج و برای ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز ارسال شد. در ادامه غربالگری دانشجویان جدید ورود دانشگاه علوم پزشکی نیز مدنظر قرار گرفته است و در حقیقت از طریق سامانه به صورت مجازی در حال برگزاری است.

این مقام مسؤول اضافه کرد: در سال ۹۸ مبحث شیوع شناسی مصرف مواد انجام و نتایج این پژوهش نیز استخراج شده است. در طرح هم‌قدم که از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور جهت اجرای این طرح بسیار تششکر می‌کنم، با تمامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کشور تماس گرفته می‌شود تا به آنها بگوییم در کنار آنها قرار داریم. تاکنون به۳۰ هزار دانشجو در این خصوص تماس و نتایج آن استخراج شده است.

وی در پایان از برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان و دستیاران خبر داد و گفت: شیوه‌نامه این انتخابات آماده و سامانه‌ای برای برگزاری آن دیده شده است.

در ادامه دکتر بهزاد تدین در ارتباط تلفنی با دانشجویان در پاسخ به میزان اختصاص وام بیشتر از سوی وزارت علوم نسبت به وزارت بهداشت به دانشجویان، گفت: مبلغ وام‌ تحصیلی دانشجویان متاهل از سرفصل "وام تحصیلی" که به صورت ماهانه به دانشجو اعطا می‌گردد، ۳۰۰ هزار تومان در سال ۹۸ بوده است که با رشدی ۴۲ درصدی به ۴۲۵ هزار تومان در سال ۹۹ افزایش یافته است.

تدین افزود: بر این اساس وام تحصیلی دانشجویان متاهل در طول یک سال تحصیلی (۱۰ ماه آموزشی) ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به صورت قرض‌الحسنه خواهد بود.

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، یادآور شد: وام تحصیلی دانشجویان غیر متاهل نیز که به صورت ماهانه به دانشجو اعطا می‌گردد از ۱۳۰ هزار تومان در سال ۹۸ به ۱۹۰ هزار تومان در سال ۹۹ افزایش یافته است که این وام نیز در طول یک سال تحصیلی ( ۱۰ ماه آموزشی) مبلغ یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به صورت قرض‌الحسنه خواهد بود. در حوزه وام مسکن که ارتباطی به متاهل بودن دانشجویان ندارد ماهیانه ۱۵۰ هزار تومان به دانشجویان پرداخت می‌کنیم که دانشجویان متاهل می‌توانند از این وام به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان استفاده کنند.

در سال ۹۹ حدود ۲ هزار و ۵۶۵ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان انواع وام‌ها را دریافت کرده‌اند

وی در خصوص وام‌های دانشجویی اعطا شده به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان، بیان داشت: در سال ۹۹ حدود ۲ هزار و ۵۶۵ نفر از دانشجویان عزیز دانشگاه علوم پزشکی همدان انواع وام‌ها ائم از تحصیلی، مسکن، ضروری، ودیعه، عادی و...را دریافت کرده‌اند که رشدی بالغ بر ۱۰۵ درصد را نشان می‌دهد. بر این اساس می‌توان گفت بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال به حساب دانشگاه علوم پزشکی همدان در این خصوص واریز شده است.

وام اعطایی وزارت بهداشت به دانشجویان در مجموع دو وام تحصیلی و مسکن از وزارت علوم بیشتر است

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، در خصوص شایعه بیشتر بودن مبلغ وام‌های اعصایی وزارت علوم به نسبت وزارت بهداشت، گفت: در مقایسه آماری آنچه اعلام شده است باید گفت وزارت علوم مجموع وام‌های تحصیلی و مسکن خود را اعلام کرده است که با این فرمول در وزارت بهداشت در طول یک ترم ۵ ماهه دانشجویان از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا سه میلیون و ۸۷۵ هزار تومان وام دریافت می‌کنند که این مبلغ در وزارت علوم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان  است.

 در ادامه دکتر سید عابدین حسینی مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص انجام پوهش‌هایی در خصوص آسیب‌های سلامت روان بیماری کرونا بر جامعه دانشگاهی، گفت: دو مجله علمی و پژوهشی در معاونت فرهنگی ودانشجویی با حضور دکتر لاری باری دیگر احیاء شدند که در مجلات منطقه‌ای معتبر نمایه می‌شوند. البته در حوزه اختیارات وزارت بهداشت نیست که مستقیما پژوهش انجام دهد اما حمایت از پژوهش‌ها را در دستور کار دارد. این دو فصل نامه با اینکه چهار شماره عقب بود اما اکنون به روز است و حتی یک شماره جلوتر است به نحوی که ۶ مقاله با موضوع کرونا در سبک زندکی اسلامی با محوریت سلامت و ۴ مقاله در مجله قرآن و طب در دست پذیرش داریم.

نیازمند مقالات و پژوهش‌های درخور برای دو مجله علمی معاونت فرهنگی و دانشجویی هستیم

وی یادآور شد: ما به تمامی معاونان فرهنگی در خصوص این نشریات نامه زده‌ایم تا این دو مجله را به تمامی دانشگاهیان معرفی کنند زیرا ورودی مقالات کم است و اگر پژوهشی درخور انجام شده باشد در این مجلات استفاده خواهد شد.

گفتنی است در این نشست دانشجویان به موضوعاتی چون شفافیت مسایل مالی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی، ساماندهی سامانه دانشجویی،  افزایش تعداد نامزدهای انتخابات نشریات در دانشگاه‌ها نسبت به جمعیت دانشجویان، اشاره به اهمیت فعالیت اردوهای جهادی، تشریح وضعیت جشنواره بین‌المللی سیمرغ، ارایه تخفیف برای دانشجویان شهریه پرداز، برگزاری جلسات شورای صنفی به صورت منطقه‌ای، ارایه برنامه‌های جایگزین برای دانشجویان در ایام کرونا، در خواست شفاف سازی بودجه برای انجمن‌های علمی، پرداختن کار دانشجویی به فعالان فرهنگی و معرفی وظایف همتایاران سلامت پرداختند.

برای دسترسی به مشروح کامل این خبر روی متن کلیک کنید.

برای مشاهده گزارش تصویری ۳ این خبر روی متن کلیک کنید.

/انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۴۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.