چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳

نوسازی تجهیزات مرکز روانپزشکی رازی

مرکز رازی

بعد از ورود کرونا به ایران یکی از بخشهایی که نقش پر رنگ تری در بیمارستانها پیدا کردند بخش تصویربرداری یا به عبارت عامه بخش رادیولوژی بود.

مفداایران- بعد از ورود کرونا به ایران یکی از بخشهایی که نقش پر رنگ تری در بیمارستانها پیدا کردند بخش تصویربرداری یا به عبارت عامه بخش رادیولوژی بود. این زمان بود که مدیران بیمارستان ها به اهمیت وجود تجهیزات به روز و با قابلیت های بالا برای داشتن تصویر با کیفیت مطلوب پی بردند . همینطور بیمارستانهایی که با کمبود امکانات تصویربرداری مواجه بودند برای پاسخگویی به نیاز جدید به تکاپو برای تهیه تجهیزات افتادند زیرا نقل و انتقال بیماران مبتلا مشکلات بسیار زیادی علاوه بر انتقال بیماران ایجاد می کرد که از جمله ی آن انتقال عفونت های بیمارستانی بود .

مرکز روانپزشکی رازی با آنکه قرن دوم فعالیت خود را آغاز کرده بود و بی نصیب از جشن صد سالگی قدم به قرن بعدی گذاشته بود ، از کمترین تجهیزات ممکن برخوردار بود اما با تلاشهایی که از سالهای قبل آغاز شده، نتوانسته بود این مشکل را به دلایل مختلف از جمله نداشتن مسئول فنی برطرف کند . در زمان وزارت آقای دکتر قاضی زاده هاشمی تلاشهایی برای تجهیز کردن آن صورت گرفت اما این به روز رسانی آنقدرها زمان بر بود که پشت سر گذاشتن مشکلات، مرکز را با معذورات زمان کرونا روبه رو کند . حتی در مقطع کوچکی بخش تصویربرداری با تعطیلی مواجه شد و با تلاشهای زیاد و با شرط تجهیز شدن بازگشایی شد . این اتفاقات با تلاشهای وزراتخانه ، دانشگاه و حضور کرونا باعث شد تا به طور جدی پیشرفتهایی در زمینه تجهیز صورت بگیرد .با پایان تابستان 1399 و ورود خانم دکتر خیری دوست یکی از بزرگترین آرزوهای بخش رادیولوژی بعد از سالها مرتفع شد . همچنین سال قبل در همین روزها دستگاه رادیولوژی دیجیتال به انبار بیمارستان تحویل شد تا مقدمات دیجیتالی شدن آن آغاز شود . با خریداری دستگاه سونوگرافی دیجیتال و همچنین خرید دستگاه پانورکس و نصب این دستگاهها در ماههای آتی می توان زمینه های بیشتری برای خدمات رسانی به بیماران اعصاب و روان این مرکز ایجاد کرد .

با صحبتهای آقای دکتر خانکه ریاست محترم دانشگاه توانبخشی که نوید حضور دستگاه سی تی اسکن برای خدمات بیشتر در اینده را داد، به نظر می رسد که این مرکز به یک دپارتمان با شرایط مناسب نیاز دارد . همچنین وجود دستگاهMRI و سنجش تراکم استخوان در این مرکز برای سالهای پیش رو محسوس خواهد بود .

امید است که با پایان پاندمی کنونی تجهیز و به روسانی کردن با نگاه به گرانقیمت بودن تجهیزات ، به بوته ی فراموشی سپرده نشود زیرا آمادگی لازم برای هر نوع اتفاقی یک امر منطقی است. / گزارش: علی خوش گفتار /

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.