دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸

با حضور مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت

وبینار هم‌اندیشی کارشناسان انجمن‌های علمی- دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد

گزارش تصویری/ نشست مجازی اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی - دانشجویی کشوری وزارت بهداشت

نشست مجازی هم‌اندیشی کارشناسان انجمن‌های علمی- دانشجویی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی روز یکشنبه در سالن اجتماعات شهید احدی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا، در این نشست که در قالب وبینار و با حضور دکتر حسن زائری لطف مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت برگزار شد، شرکت کنندگان در نشست در خصوص مسائل مربوط به وضعیت انجمن‌های علمی- دانشجویی، منطقه‌بندی انجمن‌های علمی- دانشجویی ، لزوم ارتباط پایدار کارشناسان، دبیران و در نظر گرفتن مشوق‌ها  و سیاست‌های جدید معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در جهت تحرک فرهنگی دانشگاه‌ها و همچنین بحث، بررسی و آسیب‌شناسی انتخابات انجمن‌های علمی- دانشجویی و برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۰ تبادل نظر کردند.

این نشست مجازی از ساعت ۹ تا ۱۱ به صورت وبینار و با حضور دکتر حسن زائری لطف مدیرکل فرهنگی، معاون اداره کل فرهنگی، رئیس و کارشناسان اداره انجمن‌های علمی و نیز مدیران و کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی  برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست، ارائه گزارش عملکرد انجمن‌های علمی- دانشجویی و معرفی سامانه‌های انجمن‌های علمی و دریافت نظرات جهت تدوین آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های و شاخص‌های ارزیابی عملکرد و همچنین تعیین چشم اندازهای انجمن بود.

 در این نشست دکتر حسن  زائری لطف ضمن تشکر از زحمات و همکاری کارشناسان در برگزاری انتخابات انجمن‌های علمی- دانشجویی در خصوص اختصاص بودجه جهت تجهیز انجمن‌های علمی به ارائه سخن پرداخت و از دانشگاه‌های علوم پزشکی خواست که حتما قسمتی از بودجه‌های حمایتی به دانشگاه‌ها به انجمن‌های علمی اختصاص داده شود.

وی در ادامه افزود:  در نظر داریم جهت بهبود فعالیت‌ها و افزایش مشارکت دانشجویان جشنواره‌ای را ویژه انجمن‌های علمی برگزار کنیم تا از ایده ‌ای نو دانشجویان در حوزه انجمن‌های علمی استفاده نماییم.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در ادامه بیان کرد : ازدانشگاه‌های داوطلب میزبانی برنامه‌های کشوری حمایت به عمل خواهد آمد.

زائری در ادامه این نشست همچنین به شاخص‌های ارزیابی عملکرد انجمن‌های علمی- دانشجویی اشاره کرد و گفت: همه دانشگاه‌ها نظرات خود را درخصوص این موارد ارائه کنند تا در زمان احصا، بتوانیم نتیجه مطلوبی را دریافت کنیم.

در ادامه این وبینار، پرند رئیس اداره انجمن‌های علمی- دانشجویی وزارت بهداشت گزارش آماری از فعالیت انجمن‌های علمی ارائه کرد و در خصوص سامانه جدید انجمن‌های علمی توضیحاتی ارائه کرد.

وی در این نشست مجازی، خواستار ثبت اطلاعات انجمن‌های علمی- دانشجویی در سامانه انجمن‌های علمی شد و تصریح کرد:  با توجه به اینکه انتخابات  سال ۱۴۰۰ به صورت مجازی و ازطریق سامانه انجمن‌ها انجام خواهد شد لذا اعضا انجمن‌ها می بایست از طریق سامانه عضو انجمن شوند. 

درادامه جلسه نیز تعدادی از مدیران و کارشناسان دانشگاه‌ها نظرات خود را مطرح کردند که از مهمترین آنها انتخاب زمان مناسب جهت برگزاری انتخابات و فراهم کردن شرایط آموزش سامانه جدید و در نظر گرفتن مشوق جهت فعالان انجمن‌های علمی بود.
 


به گزارش مفدا ایرانشهر، درخاتون دکالی؛ کارشناس انجمن‌های علمی- دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برای ارائه گزارش عملکرد و بیان نظرات خود در این نشست حضور داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.