دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴

جلسه کارگروه ناظر بر فعالیت های کانون های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد

جلسه کارگروه ناظر برکانون‌های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد

جلسه کارگروه ناظر بر فعالیت های کانون های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور اعضا به ریاست دکتر سید ابوالقاسم هادی نیا معاون فرهنگی و امور دانشجویی در دفتر این معاونت دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش مفدا یاسوج؛ جلسه کارگروه ناظر بر فعالیت های کانون های فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در دفتر معاونت فرهنگی و امور دانشجویی این دانشگاه با حضور دکتر سید ابوالقاسم هادی نیا معاون فرهنگی و امور دانشجویی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مسعود داستار مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر عباسعلی ابراهیمی مهر مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه این معاونت و خانم محبوبه حیدری کارشناس فرهنگی در ظهر روز یکشنبه ۲۶ بهمن سال ۱۳۹۹ برگزار گردید.
این جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و پس از اینکه پیرامون فعالیت کانون ها و نقاط قوت و ضعف آن ها بحث و تبادل نظر شد موارد زیر مصوب گردید: 
۱. مصوب شد در صورت اعلام نیاز دانشجویان به تاسیس کانون جدید، اعضای متقاضی کانون های جدید نسبت به ارائه اساسنامه و معرفی اعضای هیئت موسس و معرفی نماینده جهت ثبت نام و عضویت در سامانه کانون های وزارتخانه اقدام کنند.( معرفی اعضای هیئت موسس و اساسنامه و نماینده کانون به مدیریت فرهنگی ضروری می باشد و در صورت عدم معرفی موارد فوق تاسیس کانون امکان پذیر نمی باشد.)
۲. مصوب شد بعد از ارائه برنامه های کانون ها جهت طرح در شورای فرهنگی، برای هر کانون یک برنامه محوری خاص با بودجه و هزینه های مشخص مصوب گردد و کانون ها موظف به اجرای آن برنامه محوری باشند.
۳. مصوب شد در صورت اجرای برنامه ها به صورت مجازی، بر اساس نوع و میزان فعالیت هزینه شارژ اینترنت به صورت اجرت در هر ترم به دبیران کانون ها پرداخت گردد.
۴. مصوب شد اگر کانونی نسبت به اجرای مصوبات شورای فرهنگی بی توجهی نماید و در اجرای برنامه ها حداقل یک برنامه در طول ترم کوتاهی نماید به دبیر کانون اخطار و تذکر کتبی داده شود.
۵. مقرر گردید از دادن گواهی فعالیت به دبیران و اعضای شورای مرکزی غیر فعال کانون ها در صورت نیاز دانشجو به گواهی فعالیت خودداری گردد.
۶. مقرر شد اعضای شورای کانون‌ موسیقی با هماهنگی های انجام شده از طرف معاونت فرهنگی و امور دانشجویی جهت تمرین و ضبط صدا و تهیه برنامه کانون از استودیوی معاونت آموزشی استفاده نمایند.

۷. مصوب شد تمام کانون ها بدلیل شرایط بیماری کوید ۱۹ از اجرای برنامه ها بصورت حضوری تا حد امکان بپرهیزند و با هماهنگی مدیریت فرهنگی به ارائه برنامه های خود در بستر فضای مجازی بپردازند. 

  ۸. مصوب شد بعد از برگزاری انتخابات همه کانون ها در سامانه کانون ها نشست انتخاباتی دبیران کانون ها با مدیریت فرهنگی جهت انتخاب دبیرکل کانون ها انجام پذیرد و دبیرکل کانون ها به اداره فرهنگی معرفی گردد.

در ادامه در خصوص مواردی همچون برنامه های پیشنهادی کانون های فرهنگی در سال جدید تصمیماتی گرفته شد و نحوه عملکرد کانون های فرهنگی در ترم تحصیلی گذشته مورد ارزیابی قرار گرفت و در خصوص فعالیتها و کارگاه های مجازی این کانون های تصمیم گیری شد . 
در آخر نشست اعضای کارگروه نقطه نظرات خود را بیان کردند و در خصوص اقدامات و نشست های آتی این کارگروه به تبادل نظر پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.