دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

توسط دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان انجام گرفت؛

اهدای تندیس ایثار پزشکی به رئیس، معاون فرهنگی و دانشجویی و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

امر به معروف تبریز

تندیس ایثار پزشکی و لوح تقدیر به رئیس دانشگاه، معاون آموزشی و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  از سوی حجت الاسلام محمد حسن نستوهی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی اهدا شد. 

به گزارش مفدا تبریز، بر اساس این گزارش، جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه و حجت الاسلام محمد حسن نستوهی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی و دیگر اعضا در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه در روز دوشنبه، ۲۷ بهمن ماه جاری، برگزار شد. 

در این جلسه، دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه به ارائه گزارشی از شکل گیری و فعالیت های این شورا پرداخت. معرفی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان و بخش های مختلف آن و تبیین حوزه های امر به معروف و نهی از منکر و تاثیرگذاری آن نیز توسط دبیر این ستاد در استان انجام گرفت. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه در سخنانی کوتاه اظهار کرد: در اجرای فریضیه امر به معروف و نهی از منکر، داشتن نگاهی وسیع و عمیق چاره ساز است و آمران به معروف و ناهیان از منکر خود لازم است مقید و ملتزم به اجرای معروف و پرهیز از منکر باشند. 

دکتر محمدحسین صومی از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فریضه های مظلوم یاد کرد و ادامه داد: بخشی از نابسامانی‌های جامعه به این دلیل است که این دو واجب فراموش و مهجور واقع شده اند  و بدون شک اگر به این دو واجب عمل شود بسیاری از ناهنجاری‌ها، اصلاح می گردد.

در بخش پایانی این جلسه، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان از دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، و دکتر علی تقی زادیه، معاون آموزشی دانشگاه، به سبب فعالیت و اثرگذاری در مقابله با بیماری کرونا با اهدای  تندیس ایثار پزشکی و لوح تقدیر، قدردانی کرد. 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در گفت و گو با مفدا تبریز با اشاره به اینکه اهدای تندیس ایثار پزشکی حرکتی نمادین برای تجلیل از پزشکان فعال در خط نخست مبارزه با بیماری کووید ۱۹ است، گفت: در یک سال گذشته شاهد ایثار و فداکاری پزشکان، پرستاران، متخصصان علوم پزشکی و بهیاران بودیم که این مجاهدت برگ زرینی در تاریخ پزشکی خواهد بود و از همین رو، شخصیت علمی چون ابن‌سینا به عنوان نماد تندیس اهدایی انتخاب شده است. 

متن این لوح تقدیر خطاب به رئیس، معاون آموزشی و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز چنین است: 

روزهای پر التهابی که پشت سر گذاشته می شود، یکی از بزرگ ترین آزمایش های زندگی بشری است که می تواند به نقطه عطفی در جهان تبدیل شود. از آغاز بحران ویروس منحوس کرونا در جهان و به تبع آن در کشور عزیز مان ایران، شاهد فعالیت های بسیار ارزنده و گسترده در امر درمان و پیشگیری از انتقال هر چه بیشتر آن بوده ایم و در این امر همه دست در دست هم برای شکست آن تلاش می کنیم.

ضمن ادای احترام به پیشگاه مبارزان خط اول این بیماری یعنی تمامی کادر پزشکی و درمانی، لازم می دانم از خدمات فعال و اثرگذار جنابعالی در مقابله با بیماری کرونا صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم. از خداوند متعال، سلامتی، عزت و موفقیت تان را آرزومندم. 

 محمد حسن نستوهی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی

خبرنگار مفدا : امیر قربانی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.