دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲

وبینار هم‌اندیشی کارشناسان انجمن‌های علمی- دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد

وبینار4

نشست مجازی هم‌اندیشی کارشناسان انجمن‌های علمی- دانشجویی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ، با حضور دکتر حسن زائری لطف مدیرکل فرهنگی، معاون اداره کل فرهنگی، رئیس و کارشناسان اداره انجمن‌های علمی و نیز مدیران و کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی، روز یکشنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۹ برگزار شد.

به گزارش مفدا گلستان ، وبینار هم‌اندیشی کارشناسان انجمن‌های علمی- دانشجویی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ، با حضور دکتر حسن زائری لطف مدیرکل فرهنگی، معاون اداره کل فرهنگی، رئیس و کارشناسان اداره انجمن‌های علمی و نیز مدیران و کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی ، با هدف ارائه گزارش عملکرد انجمن‌های علمی- دانشجویی و معرفی سامانه‌های انجمن‌های علمی و دریافت نظرات جهت تدوین آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های و شاخص‌های ارزیابی عملکرد و همچنین تعیین چشم اندازهای انجمن ، روز  یکشنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۹ از ساعت ۹ تا ۱۱ برگزار شد.

گفتنی است وضعیت انجمن‌های علمی- دانشجویی، منطقه‌بندی انجمن‌های علمی- دانشجویی ، لزوم ارتباط پایدار کارشناسان، دبیران و در نظر گرفتن مشوق‌ها  و سیاست‌های جدید معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در جهت تحرک فرهنگی دانشگاه‌ها و همچنین آسیب‌شناسی انتخابات انجمن‌های علمی- دانشجویی و برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۰ از جمله موضوعات  مورد بحث و تبادل نظر در این نشست بود.

در ابتدای این نشست ، دکتر حسن  زائری لطف ضمن تشکر از زحمات و همکاری کارشناسان در برگزاری انتخابات انجمن‌های علمی- دانشجویی در خصوص اختصاص بودجه جهت تجهیز انجمن‌های علمی به ارائه سخن پرداخت و از دانشگاه‌های علوم پزشکی خواست که حتما قسمتی از بودجه‌های حمایتی به دانشگاه‌ها به انجمن‌های علمی اختصاص داده شود.

زائری در ادامه این نشست پیرامون شاخص‌های ارزیابی عملکرد انجمن‌های علمی- دانشجویی گفت: همه دانشگاه‌ها نظرات خود را درخصوص این موارد ارائه کنند تا در زمان احصا، بتوانیم نتیجه مطلوبی را دریافت کنیم.

در ادامه این وبینار، پرند رئیس اداره انجمن‌های علمی- دانشجویی وزارت بهداشت گزارش آماری از فعالیت انجمن‌های علمی ارائه کرد و در خصوص سامانه جدید انجمن‌های علمی توضیحاتی ارائه کرد.

وی در این نشست مجازی، خواستار ثبت اطلاعات انجمن‌های علمی- دانشجویی در سامانه انجمن‌های علمی شد و تصریح کرد:  با توجه به اینکه انتخابات  سال ۱۴۰۰ به صورت مجازی و ازطریق سامانه انجمن‌ها انجام خواهد شد لذا اعضا انجمن‌ها می بایست از طریق سامانه عضو انجمن شوند

در ادامه جلسه نیز تعدادی از مدیران و کارشناسان دانشگاه‌ها نظرات خود را مطرح کردند که از مهمترین آنها انتخاب زمان مناسب جهت برگزاری انتخابات و فراهم کردن شرایط آموزش سامانه جدید و در نظر گرفتن مشوق جهت فعالان انجمن‌های علمی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.