دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳

رئیس مرکز سنجش پزشکی؛

آزمون‌های اسفندماه علوم پزشکی سر موعد برگزار می‌شود

آزمون

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: آزمون های اسفندماه گروه علوم پزشکی سر موعد در ۱۵ اسفندماه برگزار می شود مگر اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم دیگری بگیرد.

به گزارش مفداگلستان به نقل از مفدا، دکتر سعید هاشمی نظری اظهار داشت: آزمون‌های پیش کارورزی پزشکی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی، جامع داروسازی و ارتقای دانش آموختگان داروسازی بر اساس زمان بندی اعلام شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی پنجشنبه و جمعه ۱۴ و ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

وی افزود: مبنای برگزاری آزمون‌ها، شیوه الکترونیک است مگر در دانشگاهی که امکان برگزاری آزمون به صورت الکترونیک نباشد، آزمون به صورت کاغذی برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره اعتراض دانشجویان علوم پزشکی به زمان برگزاری آزمون در اسفندماه گفت: آزمون‌های اسفندماه علوم پزشکی سر موعد برگزار می‌شود مگر ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم دیگری بگیرد که در آن صورت به دانشجویان اطلاع رسانی می‌شود.

آزمون پیش کارورزی پزشکی صبح روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ساعت ۸:۳۰ صبح و آزمون علوم پایه پزشکی عصر روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ساعت ۱۴ بعد از ظهر و آزمون جامع داروسازی (۱۰۰ واحدی) صبح روز جمعه ۱۵ اسفند ۹۹ ساعت ۸:۳۰ صبح و آزمون علوم پایه دندانپزشکی عصر جمعه ۱۵ اسفند ۹۹ ساعت ۱۴ بعد از ظهر برگزار می‌شود.

ثبت نام در آزمون‌های پیش کارورزی پزشکی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی، جامع داروسازی و ارتقای دانش آموختگان داروسازی بر اساس زمان بندی اعلام شده در روزهای ۱۲ بهمن تا ۶ اسفند انجام می‌گیرد.

دانشجویان باید در فرصت اعلام شده به دانشگاه محل تحصیل خود در حوزه مراکز برگزار کننده آزمون‌های جامع علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی مراجعه و یا با معرفی دانشگاه به نزدیکترین دانشگاه برگزار کننده آزمون مراجعه کنند.

داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور که در مرکز خدمات آموزشی تشکیل پرونده داده‌اند، باید با مدارک ثبت نام تا زمان اعلام شده به آنها به دانشگاه‌های علوم پزشکی مجری آزمون مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام کنند.

در روزهای اخیر دانشجویان علوم پزشکی نسبت به زمان برگزاری آزمون‌های پیش کارورزی پزشکی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی، جامع داروسازی و ارتقای دانش آموختگان داروسازی اعتراضاتی را در فضای مجازی مطرح کرده‌اند.

آزمون پیش کارورزی پزشکی برای دانشجویان رشته پزشکی و به منظور حضور در دوره کارورزی برگزار می‌شود. آزمون جامع علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی نیز برای دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی جهت پایان دوره علوم پایه و ارزیابی آموزشی برگزار می‌شود.

همچنین آزمون‌های جامع داروسازی و ارتقای دانش آموختگان داروسازی به منظور ارزیابی آموزشی دانشجویان و دانش آموختگان رشته داروسازی انجام می‌گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.