یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد:

ارائه وام خرید تجهیزات الکترونیکی به دانشجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی

بهروز رحیمی

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از وام خرید تجهیزات الکترونیکی از جمله لپ‌تاپ برای دانشجویان خبر داد و بیان داشت: در حال نوشتن تفاهم‌نامه‌ای با یکی از بانک‌های کشور در این خصوص هستیم تا به دانشجویانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی در کشور قرار دارند تا سقف ۱۵ میلیون تومان به شرط خرید وسیله، وام داده شود. اقساط این وام را به‌طور کامل صندوق رفاه دانشجویی پرداخت می‌کند و دانشجو مبلغی نمی‌پردازد. بازپرداخت این وام از سوی دانشجو پس از فراغت از تحصیل خواهد بود.

به گزارش مفدا، مهندس بهروز رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در نشست فعالان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد که به دنبال سفر یک روزه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به این دانشگاه، برگزار شد ضمن تقدیر از مهمان‌نوازی مسؤولان این دانشگاه، بیان داشت: برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تعداد ۱۰۰ وام‌ضروری به تعداد وام‌های قول داده شده اضافه خواهد شد.

 ارائه وام به همه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد متقاضی وام دستیاری

وی با بیان اینکه ارائه وام دستیاری به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بدون اولویت خواهد بود، خاطرنشان کرد: بر این اساس هر تعداد تقاضا در خصوص وام دستیاری از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اعلام شود، مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام دستیاری را در سال جاری دریافت خواهد کرد.

افزایش میزان وام دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان

رحیمی خاطرنشان کرد: پیش بینی‌های انجام شده در خصوص میزان وام دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بر اساس اعلام مسؤولان دانشگاه مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان بوده است که این مبلغ را به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش خواهیم داد، بر این اساس هیچ دانشجویی در نوبت وام نخواهد ماند.

ساخت خوابگاه ۴۰۰ نفره دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد از اولویت اصلی دانشجویان این دانشگاه است

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، ساخت خوابگاه ۴۰۰ نفره دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد را از اولویت اصلی دانشجویان این دانشگاه دانست و گفت: بر اساس شرایط موجود باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا وام بانکی را جهت ساخت و تکمیل این خوابگاه تهیه کنیم زیرا ممکن است در سال‌های آینده این شرایط وجود نداشته باشد.

وام ودیعه مسکن دانشجویان در این دانشگاه را در حد سقف استان تهیه خواهیم کرد

وی با بیان این‌که تهیه خوابگاه متاهلی و نگهداری و تجهیز این نوع خوابگاه کار سختی است به افزایش وام ودیعه مسکن اشاره کرد و گفت: دانشجویان متأهل این اطمینان را داشته باشید که دانشگاه آنها را تنها نخواهیم گذاشت و وام ودیعه مسکن در این دانشگاه را در حد سقف استان تهیه خواهیم کرد.

رحیمی با توضیح الگویی که به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در زمینه وام ودیعه مسکن دانشجویان دستیاری‏ پرداخت می‌شود، گفت: بر اساس این الگو، مبلغی را دانشگاه و  به همان میزان صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اختصاص می‌دهد و از این محل به دانشجوی متأهلی که دانشگاه معرفی خواهد کرد وام داده خواهد شد. در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این چند سال که این تفاهم‌نامه بسته شده است مشکل خوابگاه متاهلی را رفع کرده است و این پول به صورت شناور در حال چرخش است.

این مقام مسؤول از ارائه تجهیزات مورد نیاز در اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خبر داد و بیان داشت: البته این تجهیزات مصرفی نخواهد بود و دغدغه ما این است که اردوهای جهادی زیر نظر دانشگاه برگزار شود. در خصوص تجهیز خوابگاه نیز از محل ردیف تامین و تجهیز خوابگاه کمک‌های لازم را خواهیم کرد البته تشخیص اینکه این مبلغ در کجا باید هزینه شود با مسؤولان دانشگاه است.

ارائه وام خرید تجهیزات الکترونیک از جمله لپ تاپ برای دانشجویان تا سقف ۱۵ میلیون تومان

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در پایان سخنان خود گفت: در حال عقد تفاهم‌نامه‌ای با یکی از بانک‌های کشور جهت اعطای وام خرید تجهیزات مورد نیاز دانشجویان نظیر لپ‌تاپ هستیم تا به دانشجویانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی در کشور قرار دارند تا سقف ۱۵ میلیون تومان به شرط خرید وسیله وام داده شود. نکته اینکه اقساط این وام را تماما صندوق رفاه دانشجویی پرداخت خواهد کرد و دانشجو مبلغی را پرداخت نمی‌کند و پس از فراغت از تحصیل وام از سوی دانشجو بازپرداخت خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.