شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱

برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گناباد

همتایاران سلامت روان - گناباد

اولین نشست هم‌اندیشی گروه همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گناباد با هدف معرفی و آشنایی اعضای جدید و تشریح آیین‌نامه همتایاران سلامت روان دانشجویی برگزار گردید.

به گزارش مفدا – گناباد، این نشست ظهر امروز با حضور مسئول و اعضای جدید و قدیم همتایاران سلامت روان دانشگاه به صورت مجازی برگزار گردید.

زهره خدادادی کارشناس مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این جلسه گفت: این مرکز از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار بوده و همتایاران این مرکز نیز باید به عنوان یک الگو در بین دانشجویان مطرح باشد.

وی ادامه داد: حفظ رازداری در مرکز مشاوره مهمترین اصل بوده و به اصطلاح خط قرمز این مرکز بوده و لذا همه همتایاران بایستی در پایبندی به آن متعهد باشند.

خدادادی هدف از تشکیل همتایاران در مراکز مشاوره را پیشگیری از شیوع آسیب‌های روانی -اجتماعی-و کمک به ارتقای سلامت روانی اجتماعی دانشجویان و نیز ارائه خدمات نیمه حرفه‌ای توسط دانشجویان برشمرد و گفت: یکی از وظایف همتایاران سلامت روان، ارائه خدمات یاورانه به سایر دانشجویان است.

شایان ذکر است در این جلسه در خصوص تهیه پیام‌های مشاوره‌ای به صورت هفته‌ای، مطالب روانشناسی، استخراج لیست مناسبت‌های مرتبط با سلامت روان از تقویم و ... بحث و تبادل نظر شد.

همچنین انتخاب دبیر همتایاران سلامت روان نیز به جلسات بعدی این گروه موکول گردید.

بیشتر بخوانید:

اسامی همتایاران سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اعلام شد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.