شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷

در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم عنوان شد

عملکرد قابل قبول قم در مبارزه با کرونا/همدلی مسؤولان و مردم مهمترین علت موفقیت

علی ابرازه

ناظر اجرایی طرح محله محور شهید سلیمانی در قم، این استان را یکی از استان های موفق در زمینه مبارزه با کرونا معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، علی ابرازه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با اشاره به گذشت ده هفته از آغاز طرح شهید سلیمانی بیان کرد: بنده به عنوان ناظر اجرایی این طرح در قم، سمنان، شاهرود و سبزوار اذعان می کنم که استان قم عملکرد بسیار خوب و مثبتی در مبارزه با کرونا و اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی داشته است.

وی افزود: در عین حال در برخی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، سخن از موفقیت قم و دانشگاه علوم پزشکی این استان در مهار کرونا مطرح است که البته یکی از دلایل مهم آن، همدلی مسؤولان استان و مردم عنوان می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم در عین حال اذعان کرد: همه بدانند که نام قم در نشست های اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا به عنوان یک استان موفق و دارای نمره خوب در مبارزه با این بیماری مطرح بوده و شاید حاشیه ایجاد شده برای قم در روزهای اخیر، سایه ای بر ذکر مکرر نام قم در ستاد ملی به عنوان استانی با عملکرد خوب در مدیریت کرونا انداخت.

ابرازه همچنین از دانشگاه علوم پزشکی قم خواست در ارائه گزارش های مربوط به کرونا به روستاهای استان نیز توجه شود.

ناظر اجرایی طرح محله محور شهید سلیمانی در قم سپس به ضرورت حفظ دستاورد قم در زمینه مبارزه با کرونا توجه داد و تأکید کرد: استان سمنان به عنوان یکی از استان های همجوار قم در زمینه ابتلا به کرونا وضعیت مطلوبی ندارد و از این رو باید در زمینه ترددهای احتمالی بین قم و برخی استان های همجوار، ملاحظات و مراقبت های لازم صورت گیرد.

ابرازه با اشاره به اهمیت قرنطینه جدی غیرخانگی برای مبتلایان به کرونا، به مدیران استان قم پیشنهاد داد تا هتلی مجلّل برای این امر در نظر گرفته شود تا افرادی که نمی توانند قرنطینه خانگی مناسبی داشته باشند، به حضور در این هتل و استفاده از امکانات تشویق شوند.

وی در ادامه بر تداوم هر چه جدی تر طرح محله محور شهید سلیمانی در سراسر کشور تصریح و بیان کرد: هدف مهم طرح شهید سلیمانی، تلاش جدی برای عدم انتشار ویروس بر اساس رهگیری افراد بیمار و اطرافیان آنان است.

ناظر اجرایی طرح محله محور شهید سلیمانی در قم در پایان بر نظارت جدی تر در رعایت شیوه نامه های بهداشتی در منطقه پردیسان قم تأکید کرد و گفت: این منطقه نسبت به دیگر مناطق قم، وضعیت مطلوبی از نظر آمار ابتلا به کرونا ندارد که از این رو، نظارت دقیق تر را می طلبد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.