سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸

در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

دو کانون فرهنگی "آوای امید" و "طب سنتی" مجوز فعالیت گرفتند

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان سه شنبه ۱۳ بهمن ماه در سالن همایش‌های روزبه با حضور رئیس دانشگاه و سایر اعضا با تصویب چندین برنامه و صدور مجوز دو کانون فرهنگی تشکیل شد.

به گزارش مفدا زنجان، جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور دکتر قزلباش رئیس دانشگاه،حجت الاسلام شیرمحمدی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه و نمایندگان تشکلهای دانشجویی و سایر اعضا سه شنبه ۱۳ بهمن ماه برگزار شد.

در ابتدا دکتر صادقی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه به ذکر دستور کارجلسه از جمله : برنامه های دهه فجر( مسابقه نقد فیلم های انقلابی ماجرای نیمروز،یتیم خانه ایران، سیانور، مسابقه خوشنویسی شعارهای انقلابی،مسابقه آشپزی و ارسال عکس و فیلم،  و ...) برنامه های میلاد حضرت زهرا و روز مادر، تدوین بانک اطلاعاتی فرهنگی دانشجویان کارکنان و اساتید، صدور مجوز فعالیت دو کانون فرهنگی و اقدامات لازم جهت جلوگیری از استهلاک کارکنان درمان را قرائت کرده، سپس اعضا به بحث و تعادل نظر در خصوص دستور کارجلسه پرداختند.

سپس صمد مهری مسئول هیئت فاطمیون به تدوین برنامه های هیئت در ایام الله دهه فجر پرداخت.

مهندس سقطچی مشاور امور بانوان در دانشگاه نیز در ادامه اقدام به توضیح پیشنهادات این دفتر در خصوص برنامه های روز زن نموده و ۵ برنامه پیشنهادی این دفتر از جمله اعزام سفیران سلامت به ادارات استان و غربالگری بانوان ادارات،برگزاری سمینار علمی ، تقدیر از بانوان سرپرست خانوار و .... پرداخت.

در ادامه دکتر قزلباش با تبریک ایام الله دهه فجر و روز مادر خاطر نشان کرد: امروز بعد از ۴۰ سال وقتی به عقب نگاه میکنم یاد روزهای پرفراز و نشیب انقلاب می افتم و الان هم انقلاب در حال سپری کردن لحظات حساسی است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های پیشنهادی هیئت فاطمیون افزود: برگزاری محافل نقد فیلم بسیار کار ارزنده ای است ولی از فیلم هایی استفاده شود که یاد آور جنایات و اتفاقات تلخ  دوران قبل از انقلاب باشد تا برای نسل جدید که این دوران را تجربه و درک نکرد ه اند بیشتر قابل لمس باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان  با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم های دهه فجر یاد آور شد: دانشگاه به عنوان مجری و ناظر اجرای پروتکل‌های بهداشتی باید در اجرای برنامه ها تمامی محدودیتها و شیوه نامهای بهداشتی به طور کامل رعایت شود بهداشتی رعایت شود.

سپس حجت الاسلام والمسلمین شیر محمدی نیز با تبریک دهه فجر به حال و هوای دلی و مردمی زمان انقلاب اشاره نموده و در خصوص برنامه های پیشنهادی روز زن گفت: در برنامه های بزرگداشت مقام مادر به تبیین شخصیت والای حضرت زهرا سلام الله علیها نیز پرداخته شود و صرفا به اجرای برنامه های مفرح و شاد اکتفا نکنیم.

بخش بعدی جلسه تبیین برنامه جمع آوری بانک جامع اطلاعات فرهنگی هنری بود که تسط دکتر صادقی مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه بود که ایشان در باره گام اول اجرای این طرح برای دانشجویان جدیدالورود توضیحاتی ارائه نموده و افزود: ما به صورت پایلوت این برنامه را برای دانشجویان ورودی جدید انجام دادیم و نتایج بسیار خوبی حاصل شد و از اطلاعات به دست آمده در شرکت افراد در جشنواره های سیمرغ و هد هد استفاده کردیم و امیدواریم بتوانیم در گام بعدی برای کلیه دانشجویان و کارکنان دانشگاه این اقدام را عملی سازیم.

در ادامه یوسف قنبری مسئول قرآن و عترت معاونت فرهنگی دانشگاه درباره جشنواره قرآنی هدهد توضیحاتی ارائه داده و از رشد سه برابری برگزیدگان کشوری جشنواره نسبت به سالهای گذشته خبر داد.

صدور مجوز دو کانون فرهنگی هنری آوای امید و طب سنتی مبحث بعدی شورای فرهنگی دانشگاه بود که توسط موسسان این دو کانون اساسنامه ها قرائت شد و اعضای جلسه درباره اهداف و برنامه های کانون‌های پیشنهادی بحث و تبادل نظر کردند.

دکتر محمدی مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز خواستار تغییر عنوان کانون طب سنتی به انجمن علمی طب سنتی به دلیل فعالیتهای علمی این نهاد شد.

در انتها دکتر قزلباش با تشکر از حضور اعضا و با اشاره به برگزاری مستمر و فواصل زمانی کوتاهتر شورای فرهنگی دانشگاه خاطر نشان کرد:هنوز هم جای کار بیشتری در حوزه های فرهنگی هستیم و باید توان خود را در استفاده حداکثری از فضای مجازی به کاربریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در خصوص لزوم انجام کارهای مشترک توسط نهادهای دانشجویی افزود:باید به سمت همگرای گروههای دانشجویی برویم و حمایت ویژه دانشگاه از کارهای مشترک تشکلها ،کانونها و سایر نهادهای دانشجویی به طور قطع صورت می پذیرد.

ایشان با اشاره به برگزاری دو جشنواره بزرگ و بین المللی دانشگاه از جمله جشنواره هنر و سلامت و جشنواره عکس سلامت روان از صدور یک میلیون پیام دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ساسر دنیا ابراز امیدواری کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.