سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از فعالیت سه ماه گذشته این معاونت گفت؛

از تشکیل کارگروه شفاف سازی دانشگاه تا تهیه نقشه جامع هیات علمی

دانشگاه علوم بهزیستی

دکتر محمدرضا خدایی اردکانی معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، فعالیت درون سازمانی و برون سازمانی این معاونت را در طی سه ماه گذشته، تشریح کرد و از تهیه نقشه جامع هیات علمی این دانشگاه خبر داد.

 به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ در زمینه فعالیت‌های برون سازمانی حوزه آموزش دانشگاه، به انجام مقدمات همکاری علمی با دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد و گفت: دانشگاه تربیت مدرس به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های وزارت علوم در حوزه های مرتبط با معماری مدرن برای سالمندان و توانخواهان، فناوری های توانبخشی، هوش مصنوعی و ...  ، یکی از بهترین همکاران علمی و تخصصی دانشگاه علوم بهزیستی محسوب می شود، ضمن آنکه وابستگی های دوگانه اعضای هیات علمی دو دانشگاه نتایج چشمگیری به همراه خواهد داشت.

   وی افزود: ملاقات با رئیس سازمان بهزیستی کشور و اقدام در جهت عقد تفاهم نامه آموزشی و پژوهشی با این سازمان، از دیگر فعالیت های برون سازمانی و ارتقای توان علمی و آموزشی دانشگاه بوده است.

   معاون آموزشی دانشگاه در بیان عملکرد درون سازمانی این معاونت طی سه ماه اخیر نیز گفت: در این مدت، برنامه ریزی در جهت وابستگی های دوگانه بین گروه های آموزشی و یا مراکز تحقیقاتی برای رسیدن به تشکیل انستیتوهای علمی و ایجاد رشته های جدید بین رشته ای در گروه های مختلف، مورد پیگیری قرار گرفته است.

   دکتر خدایی همچنین به برگزاری کارگاه های مجازی توانمندسازی اعضای هیات علمی و تهیه برنامه جامع توانمندسازی، بازنگری تشکیلات گروه ها و دانشکده ها و تهیه نقشه جامع هیات علمی دانشگاه در مدت یادشده، اشاره کرد.

    وی افزود: کارگروه آموزشی در حوزه کرونا و همکاری فعال در حوزه سلامت اجتماعی و روانی طرح شهید سلیمانی و شاخص های ارزیابی گروه های آموزشی جهت رتبه بندی نیز ایجاد شد.

    وی با اشاره به تشکیل کارگروه شفاف سازی دانشگاه و اصلاح فرایندهای آموزشی، از تهیه فلوچارت های آموزشی برای فرایندهای آموزشی با توجه به شیوع کرونا و عدم سردرگمی دانشجویان دانشگاه گفت.

    معاون آموزشی دانشگاه افزود: این معاونت با توجه به شیوع کرونا در کشور و عدم حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان در دانشگاه، اجرای فرایند فراغت از تحصیل، ثبت نام دانشجویان جدید و همچنین برگزاری کلاس ها و امتحانات دانشجویان را بصورت مجازی و آنلاین، مدیریت کرده است.

    دکتر خدایی از دیگر اقدامات اخیر معاونت آموزشی، به همکاری با معاونت توسعه مدیریت دانشگاه برای تعمیر و بازسازی ساختمان های مرتبط با گروه های آموزشی اشاره کرد و اظهار داشت: با حمایت رئیس دانشگاه و اختصاص منابع لازم، ساختمان های فرسوده گروه های آموزشی تعمیر و بازسازی می شوند.

    وی پیش از بیان عملکرد این معاونت، به مصداق کلام فاخر " من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق "، از همراهی رئیس  دانشگاه و هیات رئیسه، تلاش خالصانه و دلسوزانه مدیران گروه های آموزشی و مدیران ستادی آموزش، اعضای هیات علمی، کلیه کارشناسان و پرسنل حوزه آموزش در همه رده های شغلی، همکاران زحمتکش و دلسوز حوزه ارتباطات بخصوص مدیریت IT، و روابط عمومی دانشگاه در این ایام  پاندمی کرونا که بشریت را به چالش کشیده است، قدردانی کرد.

    وی در پایان این گفت وگو، از دانشجویان دانشگاه که بزرگوارانه، صبورانه ولی مجدانه درصدد کسب علم و دانش و مهارت هستند، تشکر کرد و از مشکلاتی که تحت شرایط کرونایی کشور برای مهارت آموزی و برگزاری دوره های کارآموزی و کارورزی پیش آمد، ابراز تاسف کرد.

انتهای پیام/

تنظیم خبر: نعیمی پور  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.