یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴

رونمایی از سامانه تردد و مرکز مشاوره خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)

بقیه اله

به مناسبت هفته خوابگاه‌ها، رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) با حضور در جمع دانشجویان خوابگاه آزادی، از سامانه تردد و مرکز مشاوره این خوابگاه رونمایی کردند.

به گزارش مفدا بقیه الله، رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، در جمع صمیمانه دانشجویان خوابگاه با اشاره به عید نیمه شعبان این عید بزرگ را به همه دانشجویان تبریک گفت و توصیه‌هایی را به دانشجویان داشت.

دکتر جلالی، در ابتدای ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانشجویان شاداب و پر انرژی گفت: این جلسه یاد آور دوران جوانی بنده بود. یاد جلسه ای که با رییس وقت دانشگاه زمان خود داشتم افتادم، در آن زمان ایشان اشاره کردند که شما آینده سازان این مملکت خواهید بود، از جمع شماها وزیر، وکیل، رییس دانشگاه و... انتخاب خواهد شد.

الان بعد از سی سال واقعا همین اتفاق افتاده و اکثر دانشجویان آن دوره در مناصب مختلف کشوری و لشکری در حال خدمت هستند. حال با توجه به اینکه دانشجویان و جوانان نزدیک ۳۰ درصد جامعه آماری کشور را تشکیل می‌دهید، فرصت خیلی مناسبی برای آینده کشور هستید که آینده کشور را رقم بزنید، بهرحال شما نقطه قوت مملکت هستید.

وی در ادامه افزود: معیارهایی که یک جوان آینده ساز برای آینده مملکت باید کسب کند تمرکز روی تحصیل وکسب دانش است، دانشجو بایستی اولویت اصلی خود را بشناسد مانند یک ورزشکار حرفه ای که تمرکزش روی حرفه خود می باشد یک دانشجوی حرفه ای هم بایست تمام انرژی وتلاش خود را در حرفه دانشجوئی قرار دهد.

ممکن است حواشی و مشکلات متعددی در این دوران پیش بیاید، ولی باید مثل یک آدم حرفه‌ای درس خواند که از رموز اصلی موفقیت دانشجوست. فرصت دانشجوئی زمان محدودیست تاچشم بهم بزنید این دوران به اتمام خواهد رسید پس از این فرصت طلایی خوب استفاده کنید.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله بیان کرد: در هردوره دانشجو یک سری علومی را فرا می گیرد، شاید ۳۰ درصد علومی که یاد گرفته در حرفه اش به کارش بیاید و قطعا یکسری مهارتها هستند که در طول تحصیل به شما آموخته نمی شود، لذا می‌بایست تلاش کنید آن حرفه ها را یاد بگیرید از طریق شرکت در کنفرانس های مختلف علمی و پژوهشی، سمینارها، فضاهای مختلف فرهنگی و اجتماعی و ورزشی که اگر اینچنین نشود در انجام تخصص خود ناتوان خواهید بود.مهارتهای مختلفی چون داشتن روابط عمومی خوب،فن بیان وسخنوری،مهارتهای حوزه ارتباطات و مهارتهای اجتماعی و...

جلالی در ادامه سخنانش دانشجویان را به حفظ تقوای دینی و مسؤولیت پذیری تشویق کرد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در پایان سخنانش گفت: یک جمله به همه شما دانشجویان باید بگویم و آن این است که شما دانشجویان را خیلی دوست دارم و برایتان آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی دارم.

گفتنی است، در حاشیه این دیدار صمیمی، سامانه تردد و مرکز مشاوره خوابگاه آزادی دانشگاه رونمایی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.