شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

مدیران مسؤول نشریات دانشگاهی، نمایندگان خود را در شورای مرکزی ناظر بر نشریات شناختند

مدیران مسؤول نشریات دانشگاهی، نمایندگان خود را در شورای مرکزی ناظر بر نشریات شناختند

در انتخابات مدیران مسؤول عضو شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت، دو نفر به عنوان عضو اصلی و یک نفر عضو علی‌البدل انتخاب شدند و به مدت یک سال به عضویت "شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت" در آمده و مقرر است در مدت زمان عضویت در شورای مذکور از حقوق نشریات دانشجویی و دانشگاهی حمایت کنند.

به گزارش مفدا، انتخابات شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت برگزار شد؛ در این انتخابات دو نفر عضو اصلی و یک نفر عضو علی‌البدل مدیر مسؤول نشریات دانشگاهی عضو این شورا مشخص شدند که برای یک سال به عضویت "شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت" در خواهند آمد.

بنا بر نتیجه این انتخابات، محمد فامیلیان از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با ۵۸ رای، فاطمه صحرانشین از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، با ۵۶ رای، دو نفر عضو اصلی این شورا انتخاب شدند؛ عضو علی‌البدل این شورا نیز امین گودرزی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز، با ۴۲ رای است.

این انتخابات به صورت الکترونیکی از صبح روز هشتم بهمن‌ماه ساعت ۹ برگزار شد و تا ساعت ۱۵ به طول انجامید. نمایندگان دارای حق رای در این انتخابات شامل، ۱۶۷ مدیر مسؤول از ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی بودند که با ثبت میزان مشارکت ۷۶ درصد، ۱۲۶ نفر از مدیران مسؤول دارای حق رأی، در انتخابات شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت، رای خود را ثبت کردند.

در هر دانشگاه علوم پزشکی کشور کمیته‌ای تحت عنوان "کمیته ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی" مرجع اعطای مجوز، نظارت و حمایت از نشریات دانشگاهی دانشگاه مذکور است.

این کمیته دانشگاهی دارای ۹ نفر عضو است که سه نفر از آنها سه مدیر مسؤول نشریات دانشگاهی منتخت دیگر مدیران مسؤول نشریات دانشگاهی دانشگاه هستند.

متناسب با کمیته‌های ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز شورایی تحت عنوان "شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت" وجود دارد که دارای ۷نفر عضو است که سه نفر از آنها نمایندگان مدیران مسؤول نشریات دانشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است که از طریق برگزاری انتخابات بین مدیران مسؤول نشریات دانشگاهی عضو کمیته‌های ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انتخاب می‌شوند. دو نفر از این مدیر مسؤولان منتخب به عنوان عضو اصلی و یک نفر به عنوان عضو علی‌البدل به مدت یک‌سال به عضویت شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت در می‌آیند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.