سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲

دبیر انجمن علمی اتاق عمل دانشکده علوم پزشکی مراغه:

انجمن علمی مجموعه‌ای از افراد با ایده­‌ها و تفکرات نوین و متفاوت است

مراغه

مرتضی یوسفی دبیر انجمن علمی اتاق عمل دانشکده علوم پزشکی مراغه اظهار داشت: انجمن علمی مجموعه‌­ای از افراد با ایده­ ها و تفکرات نوین و متفاوت است که با ارائه راهکارهای عالی در تلاش‌اند تا دریچه‌های جدیدی از ظرفیت‌های هر رشته را به جامعه علمی کشور نمایان کنند و درجات متعالی از دانش و مهارت­ ها را بروز دهند.

مصاحبه مفدا مراغه با دبیر انجمن علمی اتاق عمل دانشکده علوم پزشکی مراغه را با هم می‌خوانیم: 

سلام خودتون رو معرفی کنید؟

با عرض سلام مرتضی یوسفی هستم ورودی ۹۸رشته اتاق عمل، دبیر انجمن اتاق عمل و نماینده انجمن های علمی دانشکده علوم پزشکی مراغه

به نظرتون مهم ترین عامل جذب دانشجویان به سوی انجمن های علمی چه چیزی می‌تواند باشد؟

از عوامل جذب دانشجویان به انجمن های علمی فضای صمیمی و رقابتی و پژوهشی حاکم بر انجمن ها و نیز فراهم بودن بسترهای لازم برای تحقیق و پژوهش دانشجویان می باشد

مهم ترین عاملی که سعی کردین توسط انجمن علمی اتاق عمل برای دانشجویان انجام دهید تا دانشجویان تشویق بشن به تحقیق و پژوهش روی آورند چه چیزی بوده است؟

از جمله کارهایی که توسط انجمن های علمی دانشکده صورت گرفته برای بهبود بخشیدن به امر پژوهش برگزاری وبینارهای پژوهشی با کمک اساتید برتر دانشکده بوده در آینده نیز برنامه های این چنینی برگزار خواهد شد. برای این که دانشجویان تشویق بشوند به امور پژوهشی سعی بر این خواهد شد که با کمک معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده تسهیلاتی برای دانشجویان فعال در پژوهش در نظر بگیریم.

به نظرتون  معاونت آموزشی و پژوهشی باید چه بستری فراهم سازد تا دانشجویان به تحقیق و پژوهش روی آورند؟

  معاونت آموزشی و پژوهشی می‌تواند به ایجاد مکان فیزیکی برای استقرار انجمن ها و فراهم ساختن نرم افزارهای مورد نیاز برای برگزاری کارگاه ها و وبینار های پژوهشی بپردازد و همچنین با به کارگیری اساتید برتر دانشکده در انجمن ها، دانشجویان را در امر تحقیق و پژوهش یاری کند

نقش انجمن ها یا تشکل ها در دانشگاه‌ها  چیست و چه مزیتی برای دانشجویان دارد؟

انجمن علمی زمینه مناسبی برای پیشرفت و موفقیت دانشجویان و کسب مهارت­ های عملی و همین‌طور آشنایی با دریچه ­های مختلف حرفه­ ای رشته در کنار یادگیری مباحث نظری است. انجمن علمی صندوقچه ­ای از افراد با ایده­ ها و تفکرات نوین و متفاوت است که با ارائه راهکارهای عالی در تلاش‌اند تا دریچه‌های جدیدی از ظرفیت‌های هر رشته را به جامعه علمی کشور نمایان کنند و درجات متعالی از دانش و مهارت­ ها را بروز دهند. از مزیت­ های انجمن­ های علمی هم می‌توان به شناخت و کشف استعداد­ها، آشنایی با افراد معتبر رشته، کسب مهارت ­های عملی، تقویت روابط عمومی و فن بیان قوی و مانند آن اشاره کرد.

به نظرتون به عنوان دبیر انجمن علمی توانسته‌اید قدمی برای دانشجویان در راستای تعالی علم و فرهنگ بردارید؟

کارهایی که در طول چند ماه اخیر انجام دادم بعد از انتخابات شورای مرکزی ،ایجاد کانال های آموزش بوده تا دانشجویان ضمن فعالیت در امور پژوهشی ، خلا های آموزشی که بخاطر کرونا و مجازی بودن آموزش در سیستم آموزشی وجود داشته را نیز پوشش بدهند..
از جمله برنامه های در نظر گرفته برای انجمن علمی که در قالب کارگاه و وبینار خواهد بود، شامل مهارت های بالینی، مقاله نویسی و نشریه، آناتومی عمومی، احیا و . . . است. 

 به عنوان حرف آخر چه پیشنهادی به دانشجویان دارید ؟

در پایان پیشنهادی که به دانشجویان عزیز دارم این هست که با انجمن های علمی دانشکده همکاری کرده و در زمینه تحقیق و اختراع فعالتر باشن ماهم با کمک معاونت آموزشی و پژوهشی سعی بر این خواهیم کرد از همه جهات دانشجویان را یاری کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.