شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد

ضرورت همراهی بیشتر مردم با طرح شهید سلیمانی

محبی

دکتر سیامک محبی بر لزوم همراهی و همکاری بیشتر مردم با طرح محله محور شهید قاسم سلیمانی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، سیامک محبی امروز در گفت و گویی با بیان اینکه پذیرش اورژانس و بستری کرونایی در قم در هفته اخیر نسبت به هفته پیش از آن افزایش داشته است اظهار کرد: تعداد بستری های کووید۱۹ در هفته اخیر از ۵۱ مورد به ۷۰ مورد رسیده است.

وی افزود: آمار فوتی قطعی کرونا در هفته اخیر نیز در استان از ۴ مورد به ۶ مورد افزایش را نشان می دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین به تعداد نمونه های اخیر گرفته شده کرونا در استان اشاره و بیان کرد: یک هزار و ۵ مورد نمونه گیری کرونا در هفته اخیر انجام شده که از این تعداد، ۸۴۳ مورد در مراکز سرپایی استان بوده است.

محبی افزود: خوشبختانه از این تعداد نمونه گیری، تنها ۵۵ مورد مثبت بوده و می توان گفت میزان مثبت بودن کل آزمایش ها به ۶ درصد رسیده است.

وی سپس با اشاره به نقشه های منطقه ای شهر قم، منطقه پردیسان را نیازمند توجه بیشتر در جلوگیری از شیوع کرونا معرفی کرد و گفت: متأسفانه استفاده از ماسک در بین مردم استان در هفته اخیر نسبت به هفته پیش از آن، از ۸۲ به ۷۴ درصد کاهش داشته است.

رئیس مرکز بهداشت قم در این موضوع ادامه داد: استفاده از ماسک در ادارات نیز از متوسط ۹۰ درصد به ۸۶ درصد کاهش را نشان می دهد، ضمن آن که آمار استفاده از ماسک در وسائل نقلیه عمومی نیز از ۷۲ درصد در دو هفته قبل، به ۵۸ درصد در هفته اخیر رسیده است.

وی با تشکر از صنعتگران و واحدهای صنعتی استان در رعایت شیوه نامه های بهداشتی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آمار استفاده از ماسک در بخش صنعتی قم از ۸۶ درصد در دو هفته قبل به ۹۳ درصد در هفته اخیر افزایش داشته است.

وی درباره فعالیت تیم های رهگیری و مراقبتی طرح شهید سلیمانی گفت: از ۵۵ نمونه مثبت کرونا ثبت شده در استان در هفته قبل، ۴۵ مورد نیازمند پیگیری بوده است که بر این اساس، تیم های رهگیری طرح شهید سلیمانی به درب منازل آن ها مراجعه کرده اند، اما متأسفانه ۴ مورد از این ۴۵ مورد، همکاری لازم را با تیم های رهگیری مرکز بهداشت نداشته اند.

محبی همچنین به فعالیت ۴۱ تیم رهگیری در طرح شهید سلیمانی اشاره و بیان کرد: تاکنون در رهگیری های انجام گرفته، بیش از یک هزار و ۱۳۲ تست رپید و ۲ هزار و ۲۵ ارجاع به مراکز منتخب بهداشتی صورت گرفته است.

رئیس مرکز بهداشت قم درباره فعالیت تیم های مراقبتی طرح شهید سلیمانی نیز اذعان کرد: ۲۴ تیم مراقبتی در این طرح فعال هستند و تاکنون ۱۶۸ مورد مراقبت را به انجام رسانده اند که از این تعداد، ۳۴ مورد ارجاع به بیمارستان هم اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.