جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲

ماه خبر مفدا؛

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در قاب "دی‌ماه ۹۹"

ماه خبر مفدا

دی ماه۹۹، مانند ماه‌های کرونایی گذشته، برای معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با برنامه‌های مختلف حوزه فرهنگی و دانشجویی همراه بود. اختتامیه بیست‌وپنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت در این ماه با حضور وزیر بهداشت برگزار شد و معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت نیز در این ماه به استان‌های گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی جهت رسیدگی به امور فرهنگی و دانشجویی و نظارت بر اجرای "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" سفر کرد. این معاونت با آنکه همچنان مهمان ناخوانده کرونا را در کنار خود دارد، اما با جدیت و تلاشی مضاعف، فعالیت‌ها و برنامه‌های خود را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اجرا کرده و اجازه نداده است که شرایط حاکم شده ناشی از شیوع ویروس کرونا، خللی در مسیر پیش روی ایجاد کند.

به گزارش مفدا مازندران، در گزارش زیر تلاش شده است بخش کوچکی از این حضور پررنگ یک ماه گذشته، در حوزه‌های فرهنگی، علمی‌و آموزشی، دانشگاهی، ورزشی، قرآنی و صنفی و رفاهی، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به تصویر کشیده شود.

سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹؛

در نشست اعضای شورای مرکزی شورای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت عنوان شد؛

افزایش تعداد دفعات پرداخت وام ضروری به دانشجویان علوم پزشکی/جایگاهی برای شورای صنفی در شورای آموزشی دانشگاه دیده شود

نشست اعضای "شورای مرکزی شورای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت" با دکتر سیما سادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد. در این نشست نیم‌روزه موضوعات مهمی در حوزه صنفی و رفاهی دانشجویان علوم پزشکی عنوان شد که معاون وزیر بهداشت ضمن پی‌گیری برخی موضوعات در حین برگزاری جلسه، بر حضور اعضای شورای صنفی در مسیر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای دانشگاهی تاکید کرد. افزایش تعداد دفعات وام ضروری از مهمترین موضوعات عنوان شده در این نشست بود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/22/4/575459.jpg

سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹؛

نتایج بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت اعلام شد

نتایج بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت (هدهد) در گروه‌های اساتید، دانشجویان و کارکنان در بخش‌های معارفی، ادبی، فناوری، آوایی، پژوهشی، ویژه و هنری اعلام شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/22/4/575188.jpg

سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹؛

دکتر سیماسادات لاری: جامعه دانشگاهی باید در حوزه فعالیت‌های قرآنی همواره پیشرو و خلاق باشد

سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد ویژه دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: جامعه دانشگاهی باید در حوزه فعالیت‌های قرآنی همواره پیشرو و خلاق باشد و بدون شک برگزاری جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که همه ساله به صورت مستمر برپا می‌شود، نبض فعالیت‌های قرآنی این وزارتخانه به شمار می‌رود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

 سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹؛

جهان مسیری جز بازگشت به قرآن ندارد/ قرآن مملو از معارف ناشناخته است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد قرآن را کتابی مملو از معارف ناشناخته دانست و عنوان کرد: وضعیت ناآرام جهان و سرخوردگی و سردرگمی جوامع مختلف موجب شده است که برخی از پایان معنویت و عدم‌رجوع به کتب آسمانی و الهی سخن بگویند که حرف باطلی است. امروزه نیازمند بازگشت به معارف قرآن هستیم و جهان مسیری جز بازگشت به قرآن ندارد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/22/4/575413.jpg

 سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹؛

برگزاری جشنواره قرآنی هدهد در شرایط کرونا، نشان از اهمیت مسؤولان وزارت بهداشت نسبت به موضوع قرآن است

وزیر بهداشت در آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره قرآنی هدهد دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: برگزاری جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در ایام شیوع ویروس کرونا، نشان داد همکاران من در این روزهای خاص، هرچند با سخت‌ترین اپیدمی تاریخ ۱۵۰ ساله کشور دست و پنجه نرم می‌کنند، اما در این شرایط از بقیه امور از جمله بخش فرهنگ و قرآن غفلت نورزیده‌اند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/22/4/575444.jpg

 سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹؛

لزوم استفاده از ظرفیت‌های کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی/قم سال آینده میزبان جشنواره قرآنی هدهد خواهد بود

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در آیین اختتامیه جشنواره قرآنی هدهد دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: با اعلام دانشگاه علوم پزشکی قم به عنوان میزبان دوره بعدی جشنواره قرآن و عترت هدهد، گفت: استفاده از ظرفیت کانون‌های قرآن و عترت با آموزش مداوم و خلاقانه دانشجویان، بهره‌مندی از ظرفیت‌های معنوی اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها جهت افزایش مکارم اخلاق در سیستم‌های آموزشی، استفاده از دستاوردها و محصولات کم‌نظیر جشنواره‌های قرآنی در دانشگاه‌ها از اهم مواردی است که رؤسا و معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند جهت رشد کرامات اخلاقی در فضاهای دانشگاهی از آن بهره مند شوند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/22/4/575455.jpg

سه‌شنبه ۲ دی‌ماه ۱۳۹۹؛

گزارشی از اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد وزارت بهداشت؛

اختتامیه هدهد؛ مملو از حضور شهدای مدافع سلامت و خالی از حضور دانشجویان/ ایستگاه بعد، قم

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/22/4/575618.jpg

چهارشنبه ۳ دی‌ماه ۱۳۹۹؛

با ویروس‌هایی که سعادت انسان را به معرض خطر می‌اندازند، چه باید کرد/ قرآن شفا از ناراستی و کژی است

حجه‌الاسلام مصطفی رستمی اظهار داشت: هر چند درصد ناچیزی از مبتلایان به ویروس کرونا جانشان را از دست می‌دهند اما همین درصد ناچیز انقدر مهم است که همه برای مدیریت آن بسیج می‌شوند و جامعه در وضعیت اضطرار قرار می‌گیرد تا تعداد تلفات را کم کنند. اما درباره ویروس‌هایی که سعادت انسان را در معرض خطر قرار می‌دهند چه باید کرد. حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که اجازه ورود آلودگی را ندهیم و اگر آلودگی به دل وارد شد، سریع آن را برطرف کنیم و راه آن قرآن است. چرا که قرآن شفا از ناراستی و کژی است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/22/4/575531.jpg

چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹؛

مشارکت ۶۱ درصدی دانشگاه‌های علوم پزشکی در دوازدهمین جشنواره تیتر/ دانشگاه علوم پزشکی شیراز در صدر

در هفته چهارم ثبت‌نام دوازدهمین دوره از جشنواره نشریات دانشجویی تعداد آثار داوطلب برای حضور در این جشنواره به ۵۴۱۲اثر رسید و دانشگاه‌های علوم پزشکی توانستند ۶۱ درصد مشارکت در «تیتر۱۲» را به خود اختصاص دهند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/13/4/569615.jpg

چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹؛

دانشجویان بر اساس مقطع تحصیلی وام ضروری دریافت می‌کنند/مجموع "وام تحصیلی" و "وام مسکن" دانشجویان وزارت بهداشت سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص افزایش تعداد دفعات ارایه وام ضروری به دانشجویان، خاطر نشان کرد: تلاش داریم بندی در هیأت امنا داشته باشیم تا بر اساس آن تعداد دفعات ارایه وام ضروری را بر اساس مقطع تحصیلی افزایش دهیم. یعنی دانشجویی که دو سال تحصیل می‌کند یک بار، دانشجویی که چهار سال تحصیل می‌کند دوبار و دانشجویان دکتری و عزیزانی که حدود ۶ تا ۷ سال تحصیل می‌کنند سه بار بتوانند این وام را در طول دوران تحصیل دریافت کنند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/04/19/4/492904.jpg

چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹؛

نشست هماهنگی نخستین «المپیاد مجازی بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک» وزارت بهداشت برگزار شد 

نشست هماهنگی نخستین المپیاد مجازی« بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک» صبح روز چهارشنبه سوم دی ماه با حضور مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت ، دکتر محمد کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی این وزارتخانه و همچنین مسؤولان فنی بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک در سالن شهیداحدی معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/23/4/576099.jpg

جمعه ۵ دی ۱۳۹۹ ؛

صد وچهل‌ و هشتمین شماره خبرنامه مفدا منتشر شد

صد وچهل‌ و هشتمین شماره هفته‌نامه خبری مفدا منتشر شد، در این شماره مهم‌ترین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی، صنفی، دانشجویی، آموزشی و علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی ۲۰ آذر تا ۲ دی ماه ۹۹ منتشر شده است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

 http://www.mefda.ir/d/2020/12/25/4/576894.jpg

دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹؛

ادغام رتبه بندی‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی از ۱۴۰۰

معاون آموزشی وزارت بهداشت از ادغام رتبه بندی‌های آموزشی، فرهنگی، دانشجویی و پژوهشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از سال ۱۴۰۰ خبر داد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/08/03/4/518892.jpg

یک‌شنبه ۱۴ دی‌ماه ۹۹؛

دانشجوی علوم پزشکی باید الگوها و اسطوره‌های رشته خود را بشناسد/رشته‌های علوم پزشکی یکی از نیازمندترین رشته‌ها به مبحث اخلاق هستند

وزیر بهداشت گفت: دانشجوی علوم پزشکی باید الگوها و اسطوره‌های رشته خود را بشناسند و از آن‌ها الگوبرداری کنند. با وجود اینکه از گذشته تاکنون الگوهای ارزشمندی در حوزه علوم پزشکی داشته‌ایم، اما هنوز هم نیازمند تقویت الگوهای اینچنینی در کشور هستیم، نیاز است کسانیکه با آب و خاک این مملکت علقه بیشتری دارند، با دانشجویان ارتباط بیشتری برقرار کرده و اخلاق حرفه‌ای را نه به عنوان یک رشته مجزا، بلکه به عنوان یک جزء تفکیک ناپذیر در آموزش رشته‌ها نهادینه کنند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/07/4/566872.jpg

دوشنبه ۱۵ دی ماه۹۹؛

میزبانی "سی‌وپنجمین دوره از جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان" به وزارت بهداشت اعطا شد

حجت الاسلام مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، طی حکمی خطاب به دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، ضمن تقدیر از وزارت بهداشت به پاس تلاش‌های مجدانه در مسیر مبارزه با بیماری کرونا، این وزارتخانه را میزبان سی‌وپنجمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور معرفی کرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/22/4/575538.jpg

دوشنبه ۱۵ دی ماه۹۹؛

سخنگوی وزارت بهداشت از برخی از مراکز بهداشتی و درمانی استان مازندران بازدید کرد

سخنگوی وزارت بهداشت و ناظر طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمالی کشور، از برخی مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان‌های سوادکوه و قائمشهر بازدید کرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2021/01/04/4/582571.jpg

دوشنبه ۱۵ دی ماه۹۹؛

سفر سخنگوی وزارت بهداشت به استان مازندران/ بازدید از شبکه‌های بهداشت و درمان قائمشهر و سوادکوه در روز نخست

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سخنگوی این وزارتخانه و هیات همراه در نخستین روز از سفر چند روزه به استان مازندران‏، از شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های قائمشهر و سوادکوه بازدید کرد و در جریان نیازها‏‏‏، مطالبات و مشکلات این شهرستانها در مسیر اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی و همچنین مقابله با ویروس کرونا قرار گرفت.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2021/01/05/4/582742.jpg

سه‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹؛

صد و چهل‌و نهمین شماره خبرنامه مفدا منتشر شد

صد و چهل‌و نهمین شماره هفته‌نامه خبری مفدا منتشر شد، در این شماره مهم‌ترین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی، صنفی، دانشجویی، آموزشی و علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی ۳ تا ۱۴ دی ماه ۹۹ منتشر شده است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2021/01/05/4/582818.jpg

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹؛

دانشجویان در طرح "هم قدم" می‌فهمند که تنها نیستند/ حالتان را خواهیم پرسید

رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به اجرای طرح هم‌قدم به عنوان طرحی ”حمایتی روانشناختی”، گفت: هدف اصلی طرح "هم قدم" این است که ذهن دانشجو به این سو گرایش پیدا کند که "من تنها نیستم" و همقدمی در کنار من وجود دارد که در شرایط بحرانی می‌توانم با آن تماس و ارتباط بگیرم. خطاب به دانشجویان عزیزمان اعلام می‌کنم که زودی به شما زنگ خواهیم زد و حالتان را خواهیم پرسید. لطفا با کارشناسان ما همراهی کنید و شما نیز همقدم با ما شوید.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/10/14/4/547081.jpg

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹؛

تقدیر معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از رؤسای چهار دانشگاه علوم پزشکی

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت طی نامه‌هایی جداگانه به رؤسای چهار دانشگاه علوم پزشکی، از تلاش و پیگیری آنها برای مشارکت دانشجویان‌ در همایش ورزش‌های همگانی مجازی دانشگاه‌های علوم پزشکی تقدیر و تشکر کرد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2020/12/15/4/571017.jpg

سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹؛

سخنگوی وزارت بهداشت در سفر به استان خراسان شمالی، روند اجرای طرح شهید سردار سلیمانی را ارزیابی کرد

دکتر سیما سادات لاری ناظر عالی اجرای طرح شهید سردار قاسم سلیمانی در شش دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در بازدید خود از استان خراسان شمالی، روند اجرای این طرح را مورد ارزیابی قرار داد و از نزدیک در جریان چگونگی اجرای این طرح قرار گرفت.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2021/01/12/4/586188.jpg

سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹؛

رئیس اولین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر منصوب شد

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه را به عنوان «رئیس نخستین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر» منصوب کرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2021/01/12/4/586205.jpg

چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹؛

۳۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی در دروان کرونا در دانشگاه‌ها حضور داشتند/عادی‌انگاری اشتباه بزرگی است که نباید تکرار شود

دکتر سیما سادات لاری ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمالی از استان خراسان شمالی بازدید کرد. وی در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از اجرای صحیح و دقیق طرح شهید سلیمانی در این استان، بر خطر عادی انگاری شرایط از سوی مردم تاکید کرد و گفت:عادی‌انگاری اشتباه بزرگی است که نباید تکرار شود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2021/01/13/4/586546.jpg

پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹؛

لاری: رسیدگی به دو پروژه خوابگاهی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد/رحیمی: تکمیل خوابگاه نیمه کاره بجنورد و خرید خوابگاه در اسفراین

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت در سفر دو روزه به استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی ضمن نظارت بر اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در استان خراسان شمالی، بازدیدهایی نیز از فضای فرهنگی، رفاهی و خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی بجنورد، اسفراین و مشهد داشت.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2021/01/14/4/586995.jpg

سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹؛

نحوه کار با سامانه غربالگری آنلاین سلامت مشاوره آموزش داده شد

نشست مجازی رؤسای ادارات مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی صبح امروز با حضور رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت با هدف معرفی و آموزش سامانه آزمون غربالگری آنلاین سلامت روان دانشجویان جدیدالورود، در دانشگاه علوم پزشکی مجازی برگزار شد

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

http://www.mefda.ir/d/2021/01/19/4/588706.jpg

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.