چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱

هشتمین مجله دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایگاه بین المللی اسکوپوس نمایه شد

مفدا مشهد

مجله پزشکی هسته ای و زیست شناسی آسیا اقیانوسیه به عنوان هشتمین مجله دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایگاه بین المللی اسکوپوس نمایه شد.

به گزارش مفدا مشهد، هشتمین مجله دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایگاه بین المللی اسکوپوس نمایه شد. دکتر عبدالرسول رنگرزی مدیراطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد با اعلام این خبر اظهارکرد: مجله Asia Oceania Journal of Nuclear Medicine & Biology این دانشگاه مراحل نمایه سازی در پایگاه  اسکوپوس را با موفقیت به انجام رسانده  و در این پایگاه معتبر نمایه شده است.

وی خاطرنشان کرد: این مجله بصورت دوفصلنامه  بوده و از سال ۲۰۱۳ منتشر گردیده است و دارای نمایه Pub Med نیز می باشد.

دکتر رنگرزی با اشاره به اینکه با کسب این موفقیت تعداد مجلات نمایه اسکوپوس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به هشت مجله می رسد، تصریح کرد:وجود تعداد قابل توجهی از مجلات دانشگاه در نمایه های معتبر بین المللی و ارتقاء کیفی آنها را هم راستا با شاخص های کلان علم و فناوری کشور دانست  که در نقشه جامع علمی کشور بر آن تاکید شده است.

دبیر شورای سیاستگذاری مجلات علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهدافزود: نمایه استنادی اسکوپوس از جمله پایگاه های استنادی معتبر بین المللی است که بیش از ۲۵۰۰۰ مجله در آن نمایه شده اند.

دکتر رنگرزی درپایان ضمن تبریک این موفقیت از تلاش و همت دست اندرکاران مجله Asia Oceania Journal of Nuclear Medicine & Biology به ویژه سردبیرمجله دکتر سیدرسول زکوی تشکر و قدردانی نمود که نقش موثری در ارتقاء کیفی مجله و تحقق این مهم داشته اند.

در حال حاضر مجلات  Archives of Bone & Joint Surgery، Evidence-based Care Journal، Iranian Journal of Basic Medical Sciences، Iranian Journal of Medical Physics، Iranian Journal of Neonatology، Iranian Journal of Obstetrics, Gynecology and infertility، Iranian Journal of Otorhinolaryngologyدر پایگاه بین المللی اسکوپوس نمایه می شود.

خبرنگار: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.