چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:

نیازمند تغییر نگرش اساسی در راستای اصلاح سبک زندگی هستیم

سبک زندگی/مشهد

دکتر مهدی قلیان اظهار کرد:در راستای حفظ سلامت خود و آحاد مختلف جامعه نیازمند یک تغییر نگرش اساسی در جهت رفع و اصلاح رفتارهای نادرست هستیم.

به گزارش مفدا مشهد، دکتر مهدی قلیان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آئین امضای تفاهم‌نامه سند بیماری‌های غیرواگیر و عوامل خطر مرتبط با آن و همچنین سند سالمندان، گفت: رفع مشکلات حوزه سلامت اعم از بیماری‌های واگیر و غیرواگیر به تنهایی توسط دانشگاه علوم پزشکی میسر نیست و تمامی مجموعه‌ها باید پای کار باشند.

وی افزود: پیش از بحران کرونا از نقش مجموعه‌های دیگر در  پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر سخن گفته می‌شد، اما کرونا ثابت کرد همگان در پیشگیری از بیماری‌های واگیر هم نقش‌آفرین هستند و این مهم تنها شامل موارد غیرواگیر نمی‌شود.

دکتر قلیان با اشاره به اینکه در راستای حفظ سلامت خود و آحاد مختلف جامعه نیازمند یک تغییر نگرش اساسی در جهت رفع و اصلاح رفتارهای نادرست هستیم، اگر بتوانیم حداقل مسیر حرکتی نادرست ۱۰ درصد از گروه‌های مختلف جامعه را تغییر دهیم نقشی کلیدی در کاهش اشغال تخت‌های بیمارستانی ایفا کرده‌ایم و معتقدیم که همگان در حوزه سلامت نقش‌آفرین هستند و اینگونه نیست که همه مسئولیت‌ها به عهده دانشگاه علوم پزشکی باشد.

وی تاکید کرد: اگر تمامی مجموعه‌ها همانند یک پازل در کنار هم قرار بگیرند و از موازی‌کاری پرهیز کنند اثرات مطلوب آن به عینه در جامعه دیده خواهد شد و همواره معتقدیم که همه وظیفه داریم در مسیر خدمت شایسته به مردم بهترین خدمت را ارائه دهیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه هرکس موظف است به سهم خود نقش و وظیفه خود را به‌خوبی ایفا کند، بیان کرد: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد این آمادگی را دارد تا با همکاری تمامی مجموعه‌ها در مسیر اصلاح فرهنگ‌ها، رفتارها و گفتارهای غلط رایج در جامعه در حوزه سلامت گام بردارد.

وی با بیان اینکه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: متاسفانه چیزی که موجب نگرانی می شود، بی‌توجهی به دستورالعمل های بهداشتی بوده و نمونه‌های بارز آن در سفرهای شمال و جنوب، سفر به مشهد ، برگزاری مراسم ها بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حضور در انواع مجالس و محافل شادی و غم است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.