چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸

طباطبایی، مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان:

با تحقق این دیدار ، امروز یکی از روزهای خوب ورزش استان رقم خورد

ورزش و جوانان اصفهان

طباطبایی: اداره ورزش و جوانان در کنار دانشگاه علوم پزشکی یک پیکر و یک عضو را تشکیل می‌دهند و رسالت آنها حفظ سلامت جامعه، بالا بردن روحیه شادابی و نشاط و پیشگیری می باشد. با تحقق این دیدار، امروز یکی از روزهای خوب ورزش استان رقم خورد.

 معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  با مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان،  سه‌شنبه 30 دی 99 دیدار و در خصوص افزایش ظرفیت و تعامل هر چه بیشتر این دو مجموعه گفتگو کردند.

در ابتدای این نشست، حسینی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در استان اصفهان و کشور مجموعه‌هایی وجود دارد که دارای نقاط مشترک بسیاری هستند اما متاسفانه، گاهی به صورت مستقل و یا موازی فعالیت می‌کنند، و گاهی ممکن است بعضا اثرات فعالیت های یکدیگر را کاهش دهند و سبب تاخیر در رسیدن به هدف شوند.

وی افزود: از نظر بنده وزارت بهداشت و درمان و وزارت ورزش و جوانان  نقاط مشترک بسیاری دارند که می‌تواند ما را به یکدیگر نزدیک‌تر و سبب تعامل بیشتر شود. محور این اشتراک "جوانان" هستند که بخش عظیم و فرهیخته‌ای از آنان در دانشگاه‌ها حضور دارند و نقطه اشترک دیگر "سلامت" است که از نظر وزارت بهداشت و درمان پر اهمیت شمرده می‌شود و سرلوحه کار این است که وزن و اهمیت درمان بیشتر از پیشگیری است. در وزارت ورزش و جوانان هم بیشتر هدف پیشگیری است که ابزار آن هم موجود می باشد، که این موارد به ما کمک می کند به یکدیگر نزدیک شویم و کار مشترک انجام دهیم.

این مسئول در ادامه گفت: شاید مهم ترین اشتراک بین این دو وزارت خانه سرمایه‌های انسانی است و دومین مورد ایده، فکر و برنامه ریزی است که می توان از دو طرف مطرح  و سبب ارتقا هر دو وزارت خانه شود و سومین بعد هم، سرمایه‌های مادی است که می توان به صورت مشترک جهت هم افزایی از آن استفاده کرد.

حسینی ادامه داد: نگاه ما به حوزه تربیت بدنی و ورزش علاوه بر جنبه فعالیت بدنی و سلامت، جنبه فرهنگی نیز می باشد، زیرا اگر هدف فرهنگ، تغییرساختار، پر کردن اوقات فراغت، تعامل اجتماعی و یادگیری باشد همه این موارد در ورزش هم وجود دارد. به عنوان مثال در ورزش، گذشت، کار تیمی و همکاری را یاد می گیریم.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در دانشگاه ما مجموعه‌ای از دانشجویان وجود دارد که در دوران کرونا در حوزه سلامت و درمان مردم فعالیت می‌کنند و در مواقعی حتی بحث سلامت خودشان فراموش شده است. در جامعه متوجه می شویم که جوانان در معرض خطرات بسیار جدی هستند، شاید یکی از مولفه‌هایی که بتواند خطرات را به حداقل برساند توجه به پر کردن اوقات فراغت است که سهم بیشتر آن مربوط به ورزش می‌باشد.

وی افزود: ما در حوزه پژوهش و برنامه ریزی آمادگی لازم برای همراهی و تعامل هرچه بیشتر را داریم. حتی اگر با برنامه ریزی‌هایی که انجام می دهیم بتوانیم از افسردگی یک دانشجو جلوگیری کنیم، نتایج بسیار درخشانی ایجاد می‌شود. بیشتر مواقع ما مباحث ساده را فراموش کرده‌ایم و به جای اینکه به انسان‌ها فکر کنیم، فضای فیزیکی ایجاد می کنیم که  در واقع مشکلی را حل نمی کند.

باید سعی کنیم توجه ویژه‌ای به جوانان داشت و ما باید زمینه هایی جهت ارتقا جوانان ایجاد کنیم که بتوانند آرامش توام با اوقات فراغت و فعالیت مناسب داشته باشند.

حسینی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان کرد:هنگاهی که اسم دانشگاه علوم پزشکی مطرح می شود در ذهن بیشتر مردم بیمارستان و بیمار تجسم می گردد که این تصویر باید تغییر کند، همچنین در خصوص ورزش هم بیشتر بحث ورزش حرفه‌ای، فوتبال و باشگاه‌ها در ذهن مردم تجسم می شود، اما بحثی از سلامت مردم و بعد همگانی مطرح نمی شود. باید طرز نگاه به این دو مجموعه اصلاح و عمومی گردد که بحث تفاهم نامه‌ای در این موضوع می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

در ادامه طباطبایی، مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان، در این نشست گفت:به نظر بنده برنامه ریزی دو مجموعه وزارت بهداشت و درمان و وزارت ورزش و جوانان باید در کنار یکدیگر باشد، زیرا امروزه نگاه به ورزش یک نگاه ویژه و علمی است. هرچه اداره کل ورزش و جوانان بتواند در کنار علوم پزشکی قرار گیرد می تواند بهره‌های کافی در حوزه علمی ورزشی به اندوخته خود اضافه کند و همچنین اعتماد سازی را در سطح جامعه به همراه خود داشته باشد.

وی ادامه داد: برای اولین بار در سطح کشور می خواهیم تفاهم نامه ای را بین اداره کل ورزش و جوانان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان منعقد کنیم، که در این تفاهم نامه رسالت علوم پزشکی، رسالت اداره ورزش و جوانان و اهداف تفاهم نامه را تشریح نماییم.

 مدیر کل اداره ورزش و جوانان گفت: بسیاری از ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی در اذهان عمومی نا آشنا است، مانند توانمند سازی مربیان ورزشی، توانمند سازی اساتید تربیت بدنی و ... که در این تفاهم نامه به آن پرداخته می شود.

طباطبایی در پایان اظهار کرد: اداره ورزش و جوانان در کنار دانشگاه علوم پزشکی یک پیکر و یک عضو را تشکیل می‌دهند و رسالت آنها حفظ سلامت جامعه، بالا بردن روحیه شادابی و نشاط و پیشگیری می باشد.  با تحقق این دیدار، امروز یکی از روزهای خوب ورزش استان رقم خورد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.