چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸

در ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

امام جمعه موقت اهواز: باید در مسایل شرعی به یک حکم برسیم زیرا آحاد جامعه توجه خاصی به قبح شرعی دارند

نماز اهواز امر به معروف اهواز

گزارش مفدا اهواز؛ دومین جلسه ستاد اقامه نماز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده امام جمعه موقت اهواز، دکتر علی احسان پور معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر غلامرضا ساری زاده معاون توسعه منابع و برنامه ریزی، مهندس محمدامین حبیبی مدیر فرهنگی دانشگاه و سایر اعضای ستاد در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه رئیس ستاد اقامه نماز با تسلیت ایام فاطمیه و با تشکر از زحمات کادر معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، گفت: تمام مناسبت ها از ایام فاطمیه تا ماه رمضان و ...فرصتی است برای معرفت، آگاهی و بصیرت بیشتر نسبت به پیامبر و اهل بیت و ائمه اطهار (ع)  و بعد از معرفت و بصیرت بیشتر اقتدا بیشتر به معصومین است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در ادامه اظهار داشت: باید یک حرکت و تغییر رو به جلو در بین خودمان از نظر فردی و جامعه ای بوجود آید و الا این همه برنامه و بزرگداشت ها علارغم فواید و برکات زیاد ما را به مقصود نمی رساند و به آن حکمت اصلی که در این مناسبت ها است دست نخواهیم یافت.

وی درخصوص نماز گفت: همانطور که در کلمات حضرت فاطمه الزهرا(ص) و در سیره آن حضرت بحث اهمیت به نماز را می بینیم و در خطبه حضرت زهرا(ص) اشاره کردند به نماز که انسان را از غیر نجات می دهد و هم در خطبه قاصعه حضرت امیرالمومنین(ع) که می فرمایید سجده نماز انسان را از تکبر رهایی می بخشد.

حسن زاده افزود درسیره حضرت فاطمه(ص) بحث زهرا به معنای درخشنده، اشاره به عبادت های حضرت فاطمه الزهرا و جایگاه نماز درخشندگی خاص خود را در بین عبادت های ایشان دارد.

وی با اشاره به اینکه در بحث فضای مجازی به نصیحت و موعظه نیاز است، اظهار داشت: باید در مسایل شرعی به یک حکم برسیم زیرا آحاد جامعه توجه خاصی به قبح شرعی دارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.