سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵

در یک برنامه یک روزه؛

یخ و برف قله "برم فیروز" هم مانع عزم کوهنوردان علوم پزشکی شیراز نشد

صعود به برم فیروز

کوهنوردان علوم پزشکی شیراز، در قالب یک تیم ۱۴ نفره، و در طی اجرای یک برنامه زمستانه موسوم به "یخ و برف" موفق به صعود به قله یخزده "برم فیروز" در استان فارس، با ارتفاع ۳۷۲۰ متر شدند.

کوهنوردان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در اجرای یک برنامه "یخ و برف" موفق به صعود به "قله برم فیروز" در استان فارس شدند.

بنابه گزارش مفدا شیراز، تیم کوهنوردی دانشگاه روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز در اجرای یک برنامه زمستانه، به قله پر از برف برم فیروز صعود نمود.

دکتر محسن داودی درباره این خبر گفت: کوهنوردان علوم پزشکی شیراز، در قالب یک تیم ۱۴ نفره، و در طی اجرای یک برنامه زمستانه موسوم به "یخ و برف" موفق به صعود به قله یخزده "برم فیروز" در استان فارس شدند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادامه داد: در این برنامه یک روزه، ۱۴ تن از کوهنوردان این دانشگاه، با حرکت از شیراز و حضور در منطقه عمومی "برم فیروز" موفق به صعود به این قله ۳۷۲۰ متری شدند.

این متخصص پزشکی ورزشی اظهار داشت: صعود به دومین قله مرتفع استان فارس، در شرایط یخ زدگی و در فصل زمستان، صعودی نسبتا دشوار محسوب شده و نیاز به آمادگی جسمانی بالا و تمرینات مستمر و دقیق دارد که خوشبختانه کوهنوردان تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خوبی از عهده این کار برآمدند.

او با عرض خدا قوت به اعضاء تیم کوهنوردی دانشگاه، از ادامه و استمرار چند برنامه زمستانه دیگر تا پایان سال جاری خبر داد.

کوه "برم فیروز"، یکی از کوه‌های استان فارس است که در شهرستان سپیدان و در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده‌ است و به خاطر وجود دریاچه‌ای که با همین نام در دامنه‌های آن واقع شده همه ساله به خصوص در اواخر فصل بهار مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.