سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان اعلام کرد؛

انجام بیش از ۲۵۰ تماس تلفنی با دانشجویان و ارائه مشاوره در طرح حمایتی روانشناختی "همقدم"

کاشان/روان

حسین بیغم سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان از اجرای طرح همقدم در سال تحصیلی جدید و برقراری تماس با بیش از ۲۵۰ دانشجو خبر داد. وی معتقد است دانشجویان در این طرح می‌فهمند که تنها نیستند و اداره مشاوره در کنار آن ها است.

به گزارش مفدا کاشان، سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان با اشاره به برقراری تماس تلفنی با دانشجویان تحت عنوان طرح ”حمایتی روانشناختی”، گفت: هدف اصلی طرح این است که ذهن دانشجو به این سو گرایش پیدا کند که "من تنها نیستم" و همقدمی در کنار من وجود دارد که در شرایط بحرانی می‌توانم با آن تماس و ارتباط بگیرم. خطاب به دانشجویان عزیزمان اعلام می‌کنم که به شما زنگ خواهیم زد و حالتان را خواهیم پرسید. لطفا با کارشناسان ما همراهی کنید و شما نیز همقدم با ما شوید.

حسین بیغم برحفظ و اهمیت ارتباط با دانشجویان در فضای بالین با ادارات مشاوره و سلامت روان تاکید کرد و اظهار داشت: سلامت‌روان(mental health) یکی از ابعاد مهم سلامت افراد است که نقشی مهم در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته و احساس رضایت از زندگی محصول تحقق این وجه سلامت افراد است.

وی ادامه داد: اداره مشاوره‌ و سلامت‌روان دانشجویان به عنوان مجموعه‌ای که متولی پایش سلامت‌روان دانشجویان  است، می‌کوشد تا با اتخاذ تدابیری از اختلالات‌روانی احتمالی دانشجویان را شناسایی کرده و با مداخلات درمانی لازم، زمینه رفع آنها و تأمین سلامت‌روان دانشجویان را فراهم کند.

سلامت روان دانشجویان دچار اختلالات ناشی از محدودیت‌های کرونایی می شود

بیغم افزود: در چند ماهه گذشته که به دلیل شیوع ویروس کرونا سبک زندگی عموم مردم دنیار دچار تغییراتی شده و به تبع آن دانشگاه‌ها به حالت نیمه تعطیل درآمده و برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌ها بیشتر در بستر مجازی اجرا می‌شود، ارتباطات اجتماعی جوانان و دانشجویان به شدت کاهش یافته است. در چنین شرایطی بیم آن می‌رود که سلامت روان دانشجویان دچار اختلالات ناشی از محدودیت‌های کرونایی شود.

سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان از انجام بیش از ۲۵۰ مشاوره تلفنی در طول دوماه اخیر (ابان و آذرماه جاری) خبر داد و تصریح کرد: در این خصوص اداره مشاوره با شما تماس می گیرد و احوالتان را می پرسد، پس از دانشجویان انتظار می رود با کارشناسان مرکز مشاوره همکاری نمایند.

شایان ذکر است دانشجویان می توانند با شماره ۵۵۵۷۶۸۶۸ -۰۳۱ تماس گرفته و از خدمات مشاوره تلفنی از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب بهره مند شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.