یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹

همزمان با فرارسیدن شهادت حضرت زهرا(س)؛

سوگواره مجازی " یاس نبوی" در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد

یاس نبوی

برنامه سوگواره یاس نبوی که به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت جانسوز حضرت صدیقه طاهره(س) به همت معاونت فرهنگی دانشجویی و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد وطی آن به تبیین معارف فاطمی و ضرورت تتبع در سیره و منش بانوی باعظمت دو عالم، صدیقه طاهره(س) پرداخته شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، برنامه سوگواره یاس نبوی که به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت جانسوز حضرت صدیقه طاهره(س) به همت معاونت فرهنگی دانشجویی و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه  برگزار شد وطی آن به تبیین معارف فاطمی و ضرورت تتبع در سیره و منش بانوی باعظمت دو عالم، صدیقه طاهره(س) پرداخته شد.

این برنامه با سخنرانی "دکتر محمد قربانی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه آغاز و در ادامه "دکتر رزاقی" استاد اخلاق دانشگاه علوم پزشکی مشهد به تبیین نقش زنان در جامعه پرداخت. همچنین "اعظم کمالی " مدیر اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به فداکاری بانوان پرستار در دوران کرونا ویروس از دیگر مدعوین این ویژه برنامه مجازی بود.

"دکتر محمد قربانی" با اشاره به این که حضرت فاطمه زهرا  تجلی والا ترین مقام زن است گفت: ابعاد مختلف شخصیتی صدیقه طاهره(س) بسیار زیبا و آموزنده است و بانوان ما با بهره گیری از سیره رفتاری و مجاهدت آن بزرگوار در راستای حفظ گوهر وجودی زن، می توانند آنها را در جامعه پیاده و خوش رنگ تر نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین حسین صافدل، نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان این که حضرت فاطمه زهرا(س) آیینه تمام نمای انسانیت در طول تاریخ قلمداد می شوند، عنوان کرد: صدیقه طاهره(س)، دخت ولی خدا(ص) و ذخیره حجت الهی است که در عالم انسانیت، به عنوان نماد بارز طهارت نفس در عرصه عفت و پاکدامنی، حلم، صبر و بردباری، متانت و شجاعت و تجلی فضیلت های انسانی شناخته می شود.

نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با بیان این که بر اساس بیان آیت الله بهجت(ره) ما همه برای آن پا به دنیا گذاشته ایم تا با نوع زندگی کردن خود ارزش و منزلت بیابیم و امروز این ارزش، در رفتار فاطمه زهرا(س) به عنوان آیینه تمام نمای انسانیت و الگوی والای جمال و جلال الهی متجلی گشته است، ابراز کرد: این بزرگواران انوار الهی هستند و خداوند متعال با فضل خود، وجود این عزیزان را بر جامعه وارد کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.