شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه خبر داد؛

کسب رتبه برتر در بیست و ششمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی

سبزوار

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: مرکز رشد این دانشگاه موفق به کسب رتبه برتر در بیست و ششمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی شد.

به گزارش مفدا سبزوار، دکتر فرشته قراط اظهار کرد: دوشنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۹ با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت،بیست وششمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی با تقدیر از برگزیدگان این دوره به کار خودپایان داد.

وی افزود: دراین جشنواره مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با توجه به داوری های صورت گرفته در شاخص های اختصاصی، موفق به کسب رتبه دوم در حوزه توسعه فناوری های سلامت در بین دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشورشد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن تبریک این موفقیت تصریح کرد: تعداد هسته های فناور، پروژه های فناوری، کسب اعتبارات، فضای فیزیکی، کارگاه های برگزار شده، میزان تولید و فروش محصولات از جمله شاخص های جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی می باشد.
 گفتنی است؛دانشگاه علوم پزشکی شیراز رتبه سوم در میان دانشگاه های تیپ یک و دانشگاه علوم پزشکی سبزوار رتبه دوم در میان دانشگاه های تیپ سه را کسب کرده اند که درصدی از سهام وزارت بهداشت از صندوق های پژوهش و فناوری به آنها اختصاص یافت.

به نقل از وبدا، مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با هدف گسترش واحدهای فناور، توسعه کارآفرینی و تجاری سازی به ویژه در تولید محصولات علوم پزشکی از سال ۱۳۹۱ با مجوز رسمی وزارت بهداشت آغاز به کارنمود و در حال حاضربا شناسایی مبتکرین و پژوهشگران، کمک به تشکیل تیم های کاری موفق و مؤثر و دادن مشاوره تخصصی توسط اساتید مجرب جهت تحقیق و توسعه مشغول به فعالیت می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.