شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

تشریح آخرین اقدامات اجرایی طرح شهید سلیمانی در غرب خراسان

سبزوار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارآخرین اقدامات اجرایی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش را تشریح کرد.

مشارکت بیش از ۹۵۰ نفر درطرح شهید سلیمانی در غرب خراسان

به گزارش مفدا سبزوار، دکتر فاطمه نوده با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با مدیریت و کنترل بیماری کرونا به شیوه محله و خانواده محور در سبزوار بزرگ در حال اجرا می باشد در گفتگو با وبدا اظهار کرد:هدف کلی این طرح، مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و سازمان های مردم نهاد است.

 وی نظارت دقیق بر اجرای پروتکل های بهداشتی ابلاغی، و حفاظت از گروه های آسیب پذیر از دیگر اهداف و وظایف این طرح برشمرد و افزود: طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، کمیته های پیش بینی شده در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش تشکیل و تیم های اجرایی در بخش های مراقبتی،رهگیری، نظارتی و حمایتی در چارچوب وظایف تعریف شده مشغول به فعالیت می باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه اضافه کرد:در حال حاضر تاکنون بیش از۹۵۰ نفر متشکل ازکادر بهداشت ودرمان،هلال احمر، نیروهای بسیج ،سازمان های مردم نهاد و دانشجویان در قالب ۴۶۲ تیم در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستانهای غرب خراسان مشارکت دارند.

غربالگری بیش از ۸هزارنفر در طرح شهید سلیمانی در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش

دکتر نوده با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸هزارنفر در طرح شهید سلیمانی در غرب خراسان مورد غربالگری سلامت شده اند،گفت: از این تعداد ۸۰۰ نفرمشکوک و مبتلا به کرونا توسط ۲۲ تیم در منزل تحت مراقبت در منزل قرار گرفته اند.

وی با اشاره به رهگیری ۷هزارو ۳۴۴ نفر از افراد در معرض تماس با بیمار کرونا،بیان داشت:ار ابتدای طرح تاکنون تعداد ۳هزارو۳۸۲ تست سریع کرونا با۱۵۱ مورد نتیجه مثبت برای این افراد انجام شده است و بیش از یکهزارو ۳۹۲ نفر به مراکز بهداشتی و درمانی منتخب کرونا ارجاع داده شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزواربا اشاره به فعالیت ۱۲۷ تیم حمایتی متشکل از بسیج،هلال احمر و سفیران سلامت درطرح شهید سلیمانی،اظهار کرد: از ابتدای اجرای این طرح در سبزوار بزرگ بیش از ۳هزار ۷۱۹خانوارآسیب پذیر از کالا ها و بسته های معیشتی توزیع شده توسط دستگاههای مشاکت کننده و خیرین بهره مند شده اند.

انجام ۲۰هزارو۴۴۵ بازدید از صنوف توسط بازرسین بهداشتی

دکترنوده درادامه با اشاره به نظارت های مداوم کارشناسان و بازرسین بهداشتی بر صنوف در این طرح تصریح کرد: تعداد ۲۰هزارو ۴۴۵ بازدید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط تیم های معاونت بهداشتی در سبزوار و شهرستان های تابعه انجام شده است که تعداد ۲هزار ۱۶ اخطاریه برای صنوف متخلف صادره و ۱۶۰ مورد پلمپ صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه یکهزارو ۳۷۶ بازدید به صورت مشترک با سایر سازمان ها انجام شده است،ادامه داد: همچنین در ا طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تعداد ۴هزار ۵۷۳ بازدید توسط تیم های هلال احمر و بسیج انجام و بیش ازیکهزارو ۸۶۲ مورد از منازل ضدعفونی و گندزدایی شده اند.   

به نقل از وبدا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارضمن قدردانی از همراهی و مشارکت مردم و تمامی دستگاههای اجرایی خاطرنشان کرد: امید است تا با همراهی و مشارکت هر بیشتر در اجرای اقدامات وبرنامه های پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا شاهد کاهش ابتلا و قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس درکشور و منطقه باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.