شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

علوم پزشکی شیراز؛ قهرمان اولین دوره بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک مجازی کشور

بازی های فکری

در اولین دوره از رقابت های سراسری "بازی های فکری و ورزش های الکترونیک مجازی"، دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق شد تا با کسب بالاترین امتیازات ممکن در هر دو رده دختران و پسران، مقام قهرمانی را از آن خود سازد.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق شد تا در اولین دوره از المپیاد "بازی های فکری و ورزش های الکترونیک مجازی" علوم پزشکی های سراسر کشور در هر دو رده دختران و پسران با اقتدار کامل، سکوی نخست را به خود اختصاص دهد.

بنابه گزارش مفدا شیراز، در اولین دوره از رقابت های سراسری "بازی های فکری و ورزش های الکترونیک مجازی"، این دانشگاه موفق شد تا با کسب بالاترین امتیازات ممکن در هر دو رده دختران و پسران، مقام قهرمانی را از آن خود سازد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: در اولین دوره از رقابت های کشوری "بازی های فکری و ورزش های الکترونیک مجازی"، علوم پزشکی شیراز موفق شد تا حریفان قدر و صاحب نام را با فاصله زیاد پشت سر گذاشته و سکوی قهرمانی این مسابقات را از آن خود سازد.

دکتر محسن داودی ادامه داد: در این دوره از رقابت ها که با حضور مجموعا ۳۸ دانشگاه علوم پزشکی در دو رده دختران و پسران برگزار گردید، دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق شد تا با کسب مجموعا ۵۱ امتیاز جام قهرمانی این دوره از بازی ها را با خود به شیراز بیاورد.

وی افزود: در حال حاضر، بازی های فکری و الکترونیک در تمامی ۵ قاره جهان جایگاه ویژه و خاصی را یافته و هم اکنون بسیاری از این بازی ها در تعداد زیادی از کشورهای دنیا دارای فدراسیون و کمیته های مستقل و تایید شده ورزشی می باشند.

این متخصص پزشکی ورزشی توضیح داد: ارتقاء سرعت پردازش مغزی، بالا بردن قدرت پذیرش شکست و تلاش برای پیروزی، تقویت حافظه و قوای فکری و ذهنی، ایجاد هماهنگی بیشتر میان مغز و اندام های حرکتی، ارتقاء مهارت حل مسئله و بسیاری از ویژگی های دیگر را می توان از فوائد پرداخت صحیح و مناسب به اینگونه بازی های و ورزش ها برشمرد.

داودی اظهار داشت: در این دوره از رقابت ها، دختران علوم پزشکی شیراز با کسب ۲۹ امتیاز موفق به کسب مقام قهرمانی و همچنین پسران این مرکز آموزش عالی پزشکی نیز با به دست آوردن ۲۲ امتیاز، قهرمان رده پسران گردیدند.

او ادامه داد: بر همین اساس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با کسب مجموع ۵۱ امتیاز، قهرمان مقتدر این المپیاد کشوری شده و دانشگاه های علوم پزشکی یزد و تبریز نیز هر یک به ترتیب با کسب ۳۸ و ۲۵ امتیاز، رده های دوم و سوم این رقابت ها را به دست آوردند.

المپیاد ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، هر ساله به میزبانی مجموعه تفریحی و ورزشی خزر شهر در شهرستان ساری برگزار می گردید که امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا ویروس در کشور، این مسابقات بصورت ورزش های فکری و مجازی برگزار گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.