چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴

اداره توسعه فعالیت های قرآنی دانشگاه برگزار می کند:

اولین دوره آموزش مجازی قرائت قرآن کریم ویژه فرزندان کارکنان علوم پزشکی شیراز

آموزش مجازی قرآن

اداره توسعه فعالیت های قرآنی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری و مشارکت شورای رفاهی این دانشگاه و موسسه قرآنی "ذکر جمیل"، اولین دوره از آموزش قرائت قرآن کریم، ویژه فرزندان کارکنان این دانشگاه را برگزار می نماید.

اداره توسعه فعالیت های قرآنی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری و مشارکت شورای رفاهی این دانشگاه و موسسه قرآنی "ذکر جمیل"، اولین دوره از آموزش قرائت قرآن کریم، ویژه فرزندان کارکنان این دانشگاه را برگزار می نماید.

بنابه گزارش مفدا شیراز، عطااله امیدواری درباره این خبر گفت: گام اول این طرح که در قالب طرح بزرگی موسوم به "مطلع الفجر" برنامه ریزی شده است، با هدف آشنایی فرزندان نوجوان دانشگاهیان با مباحث "روخوانی"، "روانخوانی"، "تجوید مقدماتی"، "ترجمه و مفاهیم" و "قرائت تقلیدی" با محوریت "سوره مبارکه ضحی" می باشد، در واقع نوعی استعدادیابی قرآنی در میان فرزندان پرسنل دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوده و ویژه فرزندان کلیه کارکنان این دانشگاه در سطح استان فارس برگزار می شود.

رئیس اداره توسعه فعالیت‌های قرآنی دانشگاه، شرط سنی حضور در این کلاس ها را جهت دانش‌آموزان پسر، ۸ تا ۱۵ سال و برای دختران ۱۰ تا ۱۵ سال اعلام نمود.

امیدواری گفت: در برگزاری این دوره آموزشی از وجود اساتید برجسته و صاحب نام در حوزه تعلیمات قرآن کریم به دانش آموزان استفاده خواهد گردید.

این استاد و قاری کشوری قرآن کریم، با اشاره به این موضوع که دوره مذکور در ۱۴ جلسه یک ساعته و به مدت ۷ هفته برگزار می گردد، افزود: در این دوره، نوجوانان قرآن آموز با یکی از   قرائت های پایه‌ای در امر تقلید سبک تلاوت "استاد عبدالباسط" آشنا خواهند شد که به دلیل شرایط شیوع بیمار کرونا ویروس و جهت جلوگیری از انتقال این ویروس منحوس، کلیه کلاس ها بصورت غیر حضوری و در بستر فضای وب انجام خواهد گرفت.

وی آخرین مهلت ثبت نام در این دوره آموزشی را روز ۲ بهمن ماه سال جاری اعلام نمود و اظهار داشت: آغاز این دوره آموزشی روز ۴ بهمن بوده و ۱۹ اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

مسؤل کمیته آموزش و استاد "طرح ملی تلاوت" در استان فارس توضیح داد: کلاس‌ها در پیام رسان واتس‌آپ و با ظرفیت ۷ تا ۸ نفر برگزار خواهند شد و علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در ترم اول این دوره با پرداخت مبلغ شهریه مصوب یکصد هزار تومان، در این دوره شرکت نمایند.

او با اشاره به این موضوع که جهت تمامی قرآن آموزانی که این دوره را با موفقیت به پایان برسانند، هدایا و جوائز ارزنده ای در نظر گرفته شده است، ادامه داد: متقاضیان ثبت نام        می بایست وجه ثبت نام را به شماره کارت بانکی ۶۰۳۷۷۰۱۵۴۰۴۱۶۳۶۶ و یا شماره حساب ۷۷۶۲۹۶۸۴۵ و یا شماره شبای IR۸۱۰۱۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۷۷۶۲۹۶۸۴۵  در بانک کشاورزی به نام خانم اعظم جاوید دشتکی، واریز نموده و تصویر فیش واریزی را به انضمام مشخصات پرسنلی شامل نام و نام خانوادگی، محل خدمت، شماره پرسنلی و همچنین نام و نام خانوادگی قرآن آموز به شماره واتساپ ۰۹۱۷۶۰۳۳۵۶۸ ارسال نمایند.

امیدواری از استمرار و ادامه این دوره آموزشی در آینده در صورت استقبال کارکنان دانشگاه از این طرح بزرگ و ارزشمند فرهنگی، خبر داد.

اساتید این دوره‌ قرآنی، عطااله امیدواری در بخش برادران و آسیه دهقان در بخش خواهران از اساتید مطرح قرآن کریم در سطح استان و کشور می‌باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.