پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷

به مناسبت فرار شاه معدوم در ۲۶ دیماه سال ۱۳۵۷ ه ش

‌رویدادی که سقوط رژیم شاه راحتمی کرد

شاه رفت

۲۶ دی ماه سالروز فرار شاه از ایران است، ‌رویدادی که سقوط رژیم شاه راحتمی کرد. در حالی که انقلاب اسلامی با گذشت ۴۲ سال، محکم تر از گذشته به حرکت خود ادامه می دهد، اما رسانه های بیگانه در حرکتی هدفمند، ‌ می کوشند چهره ای موجّه از خاندان فاسد پهلوی و عملکرد آنان ارائه دهند.

به گزارش مفدا، در چنین روزی به بیانات حضرت امام خمینی(ره) درباره ماهیت رژیم پهلوی استناد می کنیم تا چراغ راه و تذکری باشد برای نسلهای جدید که روزهای حاکمیت ستم شاهی را درک نکرده اند:

"...ملت ایران شاه را می شناسد که اوست اساس تمام خرابی ها و خیانت ها و جنایت ها، اوست که ابرقدرت ها را بر شؤون سیاسی و اقتصادی و نظامی و فرهنگی کشور مسلط نموده و با مهلت دادن به او کشور از دست می رود. این طرح های خائنانه مملکت را به نیستی تهدید می کند، این طرح ها از حلقوم طرفداران آمریکاست. ملت غیور ایران بپاخاسته تا کشور را از پرتگاه نیستی نجات دهد و دست غارتگران را کوتاه کند و طرح های خائنانه را بر هم زند. (پیام حضرت امام خمینی(ره) به  مناسبت کشتار وحشیانه رژیم در دانشگاه، ۱۳۵۷/۰۸/۱۴، صحیفه نور ج ۳ ص ۱۵)

همچنین رهبر معظم انقلاب درباره ماجرای فرار شاه از ایران، چنین می گویند: «روزی که محمّدرضا از ایران فرار کرد، در واقع رژیم پادشاهی از بین رفته بود. او دید ماندنش دیگر فایده‌ای ندارد [فرار کرد]... نظام پادشاهی در ایران پوک شده بود. به خاطرِ چه؟ به خاطرِحضورمردم. مردم به چه خاطر به میدان آمدند؟ به خاطر دین. چون شعار، شعارِ اسلامی بود؛ چون پیشوایان، پیشوایانِ اسلامی و روحانیونِ مورد اعتمادِ مردم بودند. این انقلابِ استثنایی، این گونه پدید آمد و به پیروزی رسید. به تعبیری دیگر، انقلاب ما به برکت حضور مردم شکل گرفت؛ مردمی که حضورشان در صحنه، ناشی از اعتقادات دینی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.