سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

مدیر فرهنگی دانشگاه تاکید کرد؛

علوم پزشکی شیراز، همچنان پیشتاز جشنواره کشوری تیتر ۱۲

دکتر تقوا

در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ثبت ۱۱۵۵ اثر نشریاتی، مقام نخست این جشنواره را به خود اختصاص داده و دانشگاه شیراز و علوم پزشکی اصفهان نیز هر کدام به ترتیب با ثبت ۷۳۵ و ۷۱۵ اثر، جایگاه های بعدی را صاحب هستند.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ثبت ۱۱۵۵ اثر نشریاتی، همچنان و با فاصله زیاد، در این معتبرترین جشنواره نشریات کشوری پیشتاز می باشد.

بنابه گزارش مفدا شیراز، دکتر مریم تقوا درباره این خبر گفت: در جشنواره تیتر ۱۲، دانشگاه علوم پزشکی شیراز تا این لحظه با ثبت ۱۱۵۵ اثر نشریاتی، با فاصله بسیار زیاد از رقباء، پیشتاز بوده و انشاالله این پیشتازی را همچنان حفظ خواهد نمود.

مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادامه داد: در حال حاضر دانشجویان نشریاتی این دانشگاه با حداکثر فاصله از سایر دانشگاه های کشور، گوی سبقت را ربوده و همچنان در حال پیشروی می باشند.

وی اظهار داشت: "جشنواره نشریاتی تیتر" که امسال دوازدهمین دوره خود را پشت سر می گذارد، یک رویداد ملی فرهنگی و بزرگترین همایش نشریاتی دانشجویان کشور می باشد که تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، امکان حضور و شرکت در آن را دارند.

تقوا افزود: به همین دلیل، رقابت در این جشنواره بسیار دشوار و نزدیک به هم اتفاق می افتد و طبیعتا کسب امتیازات لازم نیز در این رویداد بزرگ کشوری سخت خواهد بود.

این متخصص پزشکی اجتماعی با اشاره به این موضوع که میزبانی این دوره از جشنواره نشریاتی تیتر ۱۲ بر عهده وزارت بهداشت می باشد، اعلام کرد: بر اساس آخرین اطلاع رسانی رسمی دبیرخانه این جشنواره، ۵۸ درصد از آثار ثبت شده، متعلق به دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت بوده و ۴۲ درصد مابقی، از سوی سایر دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی کشور به ثبت رسیده اند.

مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان گفت: در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ثبت ۱۱۵۵ اثر نشریاتی، مقام نخست این جشنواره را به خود اختصاص داده و دانشگاه شیراز و علوم پزشکی اصفهان نیز هر کدام به ترتیب با ثبت ۷۳۵ و ۷۱۵ اثر، جایگاه های بعدی را صاحب می باشند.

در این دوره از جشنواره بخش‌های متعدد و مختلفی شامل: "آثار برگزیده" شامل ۲۶ رسته، "نشریات برگزیده" شامل ۱۸ رسته و "فضای مجازی" شامل ۸ رسته، "بخش ویژه" نیز با دو موضوع در کنار "سرزمین مادری" پنج بخش اصلی جشنواره را تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.