یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

در تصمیمات از سلسله مراتب سخت و بوروکراسی زاید اداری باید دوری شود

اصفهان

تصمیمات در سطح استان و در دانشگاه ضمن هماهنگی با ستاد ملی بطور محلی با توجه به شرایط آن حوزه گرفته شود و از سلسله مراتب سخت و بوروکراسی زاید اداری خودداری شود،زیرا هر ثانیه در مدیریت بحران ارزشمند است.

شراره مقیم، معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در دوران کرونایی در دانشکده پزشکی  در گفتگو با مفدا بیان کرد: از ابتدای سال جاری ۵ کارگاه آموزشی مهارت های زندگی و مهارت مطالعه در قالب وبینار  برای دانشجویان اجرا گردید .انتخابات نمایندگی به صورت مجازی بین دانشجویان برگزار گردید .همچنین کلیه اخبار و اطلاعات لازم در وب سایت دانشکده و کانال ارتباطی  معاونت دانشجویی فرهنگی اطلاع رسانی گردید.

وی در پاسخ به  بسترسازی‌های صورت گرفته  با توجه به تغییر حضور دانشجویان و آنلاین شدن حضورشان گفت: امکان استفاده از نرم افزار تریپل بی،  جهت برگزاری کلاس‌های انلاین آموزشی و برنامه های فرهنگی همراه با پشتیبانی مرکز کامپیوتر دانشکده انجام می گیرد. به دنبال آن برای دانشجویان جدیدالورود، در دو روز متوالی در برنامه تریپل بی برنامه آنلاین معارفه و توجیهی نو دانشجویان رشته های پزشکی و پیراپزشکی (علوم آزمایشگاهی، هوشبری و رادیولوژی )به تعداد ۲۸۰ نفر با حضور رئیس دانشکده و معاونین آموزشی و دانشجویی فرهنگی و سرپرست مرکز مشاوره دانشجویان برگزار گردید در بین سخنرانی ها کلیپ هایی به منظور آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با فضای دانشگاه و دانشکده پخش گردید .

معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده پزشکی در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته برای آشنایی بیشتر با تشکل‌ها و انجمن‌ها تشریح کرد: در یک برنامه آنلاین در همان هفته شروع ترم جدید نودانشجویان در نرم افزار تریپل بی، دبیران شورای مشاورین جوان ،شورای صنفی ،کمیته پژوهش های دانشجویان ،تشکل بسیج دانشجویی ،تشکل انجمن اسلامی دانشجویان و تشکل انجمن اسلامی دانشجویی ضمن ایراد سخنرانی برنامه ها و راه ارتباطی با تشکلشان را در قالب اسلاید معرفی نمودند.

وی در ادامه به چالش‌های ایجاد شده در دوران کرونایی اشاره کرد و گفت: یکی از چالش های برگزاری مجازی و آنلاین برنامه های فرهنگی پهنای باند و مشکلات سرعت اینترنت است که در اجرای برنامه برای برخی از کاربران مشکل ایجاد می نماید و امکان دسترسی راحت برای کلیه شرکت کنندگان فراهم نیست .شاید پاندمی کرونا  و نیاز آنی به ارائه خدمات آنلاین موجب شد که دانشگاه در خصوص تهیه زیرساخت ها تجهیز و آموزش تهیه محتواهای و برگزاری کلاس در فضای مجازی ، جدی تر  وارد عرصه شود و این دوران گذار از برگزاری حضوری به مجازی سریعتر اتفاق بیفتد ،کاری که سالها امروز و فردا می‌شد .

وی در پایان  یادآورد شد:بحث آموزش مجازی نیاز به زیر ساخت های فنی و تکنولوژیک دارد که می‌بایست در سطح کشور و استان به آن توجه خاص شود . همچنین مدیران ما باید مدیریت در شرایط بحرانی را بیاموزند زیرا حین بحران مجالی برای آزمون و خطا نیست .

باید تصمیمات با مشارکت دینفعان  اتخاذ شود تا همکاری در اجرا را به حداکثر برساند زیرا مجالی برای حل تعارضات در شرایط بحرانی وجود ندارد.مثلا در حوزه دانشگاه با دانشجویان ،کارکنان و ...

مقیم ادامه داد: جلسات باید روزانه و بطور مجازی برگزار گردد تا هماهنگی افزایش یابد نیاز به هماهنگی بین کلیه واحدها وجود دارد تا از موازی کاری جلوگیری شود و ارباب رجوع (دانشجویان )بلاتکلیف نگردند و در نهایت تصمیمات در سطح استان و در دانشگاه ضمن هماهنگی با ستاد ملی  بطور محلی با توجه به شرایط آن حوزه گرفته شود و از سلسله مراتب  سخت و بوروکراسی زاید اداری خودداری شود،زیرا هر ثانیه در مدیریت بحران ارزشمند است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.